Nie wszystkiego nauczymy się w internecie!

Coraz częściej wielu ludziom wydaje się, że wszelka wiedza i umiejętności jest ukryta w internecie. Multum szkoleń internetowych jednak tylko pozornie daje umiejętności, które pragniemy posiąść. Serwisy kuszą nas powiększaniem kwalifikacji, ale czy wszystkiego da się nauczyć zdalnie?

Grafik i programista w tydzień

Jeśli wydaje się komukolwiek, że może nauczyć się tworzenia stron internetowych w jedną noc, to grubo się myli. Umiejętności takie jak tworzenie stron, grafika czy poznanie języków programowania wymagają wiele wysiłku. Są to typowo praktyczne umiejętności, które powinien zweryfikować odpowiedni kurs praktyczny. Szkolenia photoshop są przykładem na te podczas których obowiązkowym elementem powinna być praktyka. Czyli siadamy przed komputerem i wykonujemy zadania, które wybrał trener. Jest on tam żeby nam doradzić i sprawdzić jak sobie radzimy. Dlatego kurs online jest wygodny jeżeli tylko chcemy poznać teorię, a nie nabyć umiejętności praktycznych.

Grafik komputerowy przy pracy

Przede wszystkim motywacja

Kto z nas potrafi przebyć kurs internetowy bez zniechęcenia? No chyba nikt. Większość z nas łapie słomiany zapał i po kilku lekcjach przed komputerem znajdujemy inne, lepsze zajęcie. To jeden z powodów dla których stacjonarny kurs jest o wiele lepszy. Wykwalifikowany trener powinien nas także zmotywować do nauki. I tyczy to wszystkich kursów. Nawet tak prostych jak kursy komputerowe. W każdej dziedzinie warto też dostać wskazówki od praktyka, gdyż one są podparte doświadczeniem i zapewne ułatwią pracę także nam. A nawet jeśli musimy dojechać na szkolenie to i tak będzie ono skuteczniejsze niż to wykonane za pośrednictwem strony internetowej.

Szkolenie powinno być dla nas skutecznym sposobem uczenia się nowych rzeczy. Przede wszystkim winniśmy skupić się tym aby wybrać interesujący i jednocześnie przydatny nam temat. Wtedy wybierzmy takie, które prowadzą profesjonalni trenerzy. W końcu charyzmatyczny prowadzący szkolenie szybciej przekaże nam wiedzę niż tekst z monitora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *