O tym powinni wiedzieć przyszli właściciele samochodów z LPG!
Mimo że instalacja gazowa w samochodzie nie jest nowością na rynku, to jej popularność nie maleje, a wręcz zwiększa się, szczególnie w dobie rosnących cen paliwa. Przyszli właściciele aut na gaz powinni jednak dokładnie przemyśleć zakup, zanim zdecydują się na jego dokonanie. U kogo Auto Gaz sprawdzi się najlepiej? Jak często należy sprawdzać i konserwować instalację? Czy można parkować samochód z LPG w garażu podziemnym? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i podjąć świadomą decyzję!
Dla kogo LPG?
Warto zaznaczyć, że instalacja LPG sprawdzi się najlepiej u osób, które bardzo często używają samochodu i pokonują duże odległości każdego dnia. W takim przypadku zmiana rodzaju paliwa lub zmiana samochodu będzie bardzo opłacalna, a kierowca szybko zauważy płynące z tego oszczędności. LPG jest nie tylko tańsze, lecz także bardziej wydajne, ekonomiczne oraz (co dla niektórych bardzo ważne) – ekologiczne. Montaż instalacji w przypadku wykonywania krótkich, niedzielnych przejażdżek raczej przyniesie bardzo mały zysk, a często nawet zerowy.
Kupić nowe auto, czy zamontować instalację gazową na własną rękę?
Wielu osobom może wydawać się, że zakup samochodu z gotową instalacją to przede wszystkim bardzo proste wyjście, które oszczędza wielu kłopotów i kosztów związanych z montażem LPG. To rozwiązanie z pewnością ma wiele zalet – już od pierwszego dnia korzystania z samochodu można oszczędzać, jeżdżąc na tańszym paliwie. W takim przypadku należy jednak dokładnie sprawdzić miejsce montażu instalacji oraz wszystkie informacje dotyczące dotychczasowej eksploatacji.
Z drugiej strony, można zakupić samochód bez instalacji i zająć się przerobieniem auta na gaz. Dzięki temu możesz to zrobić w wybranym przez siebie warsztacie, często przy tym oszczędzając i oddając auto w ręce specjalisty. Dzięki temu instalacja gazowa będzie w pełni dopasowana do Ciebie i Twojego samochodu. Sprawdź, gdzie możesz to zrobić na https://gazeo.pl.
O tym musisz pamiętać po montażu!
Po zamontowaniu instalacji w samochodzie warsztat ma obowiązek wręczenia klientowi dokumentów takich jak karta gwarancyjna, instrukcja obsługi, czy też paszport, zawierający informacje dotyczące dopuszczenia zbiornika do eksploatacji. Gotową instalację należy poddać corocznemu przeglądowi. Nie ma jednak obowiązku co do tego, aby zgłosić montaż LPG w ubezpieczalni, w niektórych przypadkach może się to jednak opłacić.
Czy auta z LPG mogą parkować pod ziemią?
Jeszcze do niedawna bardzo często słyszało się o tym, że auta z LPG nie mogą być parkowane w garażach podziemnych, co było uważane za pewnego rodzaju dyskryminację. Okazuje się, że jeśli parking lub garaż pod ziemią nie jest przystosowany do samochodów na gaz, musi to zostać odpowiednio oznakowane, często zakazem wjazdu. Wszystko zależy więc od dobrej woli inwestora lub właściciela budynku, który może, lecz nie musi zapewnić prawidłowych zabezpieczeń.