Badania genetyczne na raka

Rak zbiera każdego roku niebywałe żniwo, niezależnie od płci, wieku lub kondycji fizycznej. Atakuje podstępnie, dając często objawy w końcowej fazie choroby. Ratunkiem dla chorej osoby mogą być innowacyjne badania. Biologia molekularna oferuje szereg rozwiązań, mających na celu dobranie najlepszej terapii. Jest to szczególnie pomocne w wypadku guza litego. Ponadto pozwala na dobranie odpowiednich leków, w tym leczenia chemioterapią. Jest to tak zwana terapia celowana. Wyniki badań otrzymuje się stosunkowo szybko, dlatego daje to szansę na całkowite wyzdrowienie.

Czym są nowoczesne badania na raka?

Badania genetyczne na raka są przeprowadzane przy pomocy dziedziny nauki jaką jest biologia molekularna. Pozwalają na diagnozowanie rzadkich nowotworów, niewiadomego pochodzenia, a także agresywnych i opornych na leczenie. Ustalenie biomarkerów nowotworowych, pozwala na poznanie procesów biologicznych odpowiedzialnych za wzrost guza. W przypadku oporności na leki, badania pozwalają uniknąć wprowadzania toksycznych leków, które nie przynoszą pozytywnych efektów terapeutycznych. Do technik molekularnych zalicza się między innymi PCR- Polymerase Chain Reaction. Jedynym przedstawicielem amerykańskiego laboratorium Caris Life Sciences, zajmującym się badaniami na raka jest Alliance Pharma. Leczenie raka zostaje poprzedzone wysłaniem fragmentu chorej tkanki, pobranej wcześniej przez lekarza onkologa oraz odpowiednio zabezpieczonej, na przykład w bloku parafinowym.

Nowoczesne badania na raka

Szansa dla chorego

Znając statystyki leczenia raka, można śmiało stwierdzić, że badania genetyczne na raka dają ogromną szansę na wyzdrowienie dla ludzi dotkniętych guzem litym. Molekularne profilowanie nowotworu to metoda innowacyjna, która daje jasny obraz sytuacji chorej osoby oraz pozwala na dobranie odpowiedniej terapii celowanej. Ten nowy wymiar leczenia raka, pozwala mieć nadzieję na poprawę sytuacji osób chorych, a także na całkowite zwycięstwo nad chorobą nowotworową. W trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych warto interesować się nowoczesnymi technikami, które mogą uratować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *