Aleksandrów Łódzki – miasto, w którym chce się żyć

Życie w Aleksandrowie Łódzkim biegnie rytmem hybrydowym, łącząc klasyczną, podmiejską idyllę z nowoczesnością. Nie brakuje tu bogate zaplecza infrastrukturalnego i miejsca do rozwoju – osobistego, jak i finansowego. Ale przede wszystkim to spokój i bliskość do stolicy województwa przyciągają tu kolejnych mieszkańców!

Aleksandrów Łódzki – wszystko, czego potrzebujesz

Szukając wymarzonego miejsca do życia, zwracamy uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim musi być bezpiecznie. Po drugie, dobrze, aby miasto miała perspektywy. Rozwój gospodarczy i infrastrukturalny sprzyja powstawaniu przedsiębiorstw i dostępności zróżnicowanej gamy usługowej. Coraz częściej pragniemy też mieszkać blisko większego miasta, ale tak, by na co dzień cieszyć się urokami natury z dala od miejskiego zgiełku. Czy takie miejsce istnieje? Oczywiście, że tak. Nazywa się Aleksandrów Łódzki!

Aleksandrów Łódzki ma bardzo ciekawą historię, sięgającą XIX wieku. Usytuowany jest na północny zachód od stolicy województwa łódzkiego. Z samej Łodzi najszybciej dotrzemy tu drogą krajową 72 z Nowych Bałutów lub 71 z południa. Czas przejazdu w jedną stronę to zaledwie 20-30 minut.

Aleksandrów Łódzki ma wszystko, czego potrzeba w nowoczesnym, niedużym mieście. Usługi, restauracje, kultura i biznes idealnie się ze sobą łączą. W przeciwieństwie do wielu mniejszych miasteczek satelickich Aleksandrów ma także imponujące centrum z Placem Tadeusza Kościuszki w roli głównej i przyległymi terenami zielonymi. Osoby aktywne fizycznie nie mają na co narzekać, jako że w mieście znajdziemy świetnie wyposażony MOSiR, korty tenisowe, basen kryty, a nawet skate park. Od południa i zachodu miasto otaczają lasy. Więcej praktycznych informacji znaleźć można na stronie oficjalnej miastahttps://aleksandrow-lodzki.pl/.

Park w centrum miasta

Idealne miejsce do zamieszkania tuż pod Łodzią? Aleksandrów Łódzki!

Trendy na rynku nieruchomości sprawiają, że od lat obserwujemy dwie bardzo wyraźne tendencje. Z jednej strony ludność gmin wiejskich przenosi się do większych miast. Demografia małych miejscowości jest z roku na rok coraz gorsza. Jednak z drugiej strony ludność zasiedlająca większe miasta szuka miejsc na ich obrzeżach. Bycie poza miastem, ale wciąż niedaleko, ma mnóstwo zalet. Do woli korzystać można z infrastruktury kulturalnej, sportowej i handlowej własnej miejscowości, jak i większego centrum, znajdującego się niedaleko. Wobec sąsiadującej Łodzi Aleksandrów Łódzki doskonale wpisuje się w tego typu miejscowość, podobnie zresztą jak znajdujące się niedaleko Zgierz i Konstantynów Łódzki.

Aleksandrów Łódzki pozwala na cieszenie się bliskością miejskiego życia, ale jednoczesne życie w spokoju na co dzień. Ma to również szereg zalet finansowych. Ceny nieruchomości i gruntów w mniejszych miejscowościach satelickich dużych miast wciąż mogą być nawet ponad dwukrotnie niższe. Biorąc pod uwagę swego rodzaju bańkę na rynku nieruchomości, wyjazd i zamieszkanie niedaleko, ale poza dużym miastem, będzie decyzją świetnie uzasadnioną ekonomicznie.

W przypadku Aleksandrowa Łódzkiego do powyższych zalet trzeba jeszcze dodać aspekty ekologiczne. Świetne położenie sprawia, że o wypoczynek naprawdę nietrudno. Dodatkowo plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiają dalszą zabudową jednorodzinną w wielu miejscach. Już teraz warto odwiedzić to miasto, aby przekonać się o jego urokach na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *