Kim jest psi behawiorysta i jak zostać trenerem psów? Podpowiadamy!

Kochasz zwierzęta, a w szczególności psy?  Marzyła ci się zawsze praca blisko najlepszego przyjaciela człowieka? Masz rękę do zwierząt? A więc praca trenera psów i psiego behawiorysty jest dla ciebie. Jednak by nim zostać, należy przejść odpowiednie szkolenia, które pozwolą nabyć ci wiedzę i umiejętności przydatne w tym zawodzie. Najlepiej zdobywać takie doświadczenie od sprawdzonych specjalistów, nie oszczędzając, ponieważ przyniesie to w późniejszym czasie odpowiednie rezultaty. 

Kim jest trener psów?

Zawód, jakim jest trener psów porównuje się często do cudotwórcy lub tłumacza psiego języka na ludzki. Trener psów to osoba, która potrafi wyszkolić psa, nauczając go zachowań pożądanych, eliminując te niepożądane. Trenerami psów zostają w szczególnej mierze osoby, które wiążą swoją pracę z psami lub osoby, które pragną poznać sposoby ułożenia psa, jednak nie wiążą przyszłości z tym zawodem, chcąc jedynie poszerzyć swoją wiedzę. 

Trener psów zajmuje się między innymi takimi rzeczami jak: dawanie porad i prowadzenie szkoleń z zakresu wiedzy o psach, szkolenie psa i właściciela, przygotowanie psa do celów sportowych, przygotowanie psa do wykonywania zadań specjalistycznych, ocena cech użytkowych psa, ocena zagrożenia stwarzanego przez psa dla otoczenia.  

Jak zostać trenerem psów?

Aby zdobyć ten zawód, należy przejść kurs trenera psów, organizowanych często przez odpowiednie szkoły dla psów i właścicieli. Po ukończeniu takiego specjalistycznego kursu otrzymuje się certyfikat, uprawniający do do wykonywania zawodu trenera psów, a właściwie tresera psów, ponieważ w polskiej klasyfikacji zawodów nie ma kogoś takiego, jak trener psów, niestety. 

Tresura psa przez treserkę

Kim jest psi behawiorysta?

Zawód ten przywędrował do Polski z zachodu. Behawiorysta psi niestety jest niesklasyfikowany w Polsce, jednak często utożsamiany jest ten zawód z zoopsychologiem. I właściwie behawiorysta psi to taka osoba, którą można spokojnie nazwać psim psychologiem, terapeutą zachowania psa. Behawiorysta psów posiada kompetencje do pracy z psami problemowymi i ich opiekunami. Jeśli twój pies wykazuje agresję, zachowania lękowe, ma problemy separacyjne, jest nadpobudliwy czy reaktywny to psi behawiorysta jest osobą, do której należy się udać po pomoc. 

Jak zostać psim behawiorystą?

Psim behawiorystą można zostać dopiero po ukończeniu kursu na trenera psów. Kurs behawiorysty to rozwinięcie tego kursu. Ten kurs jest dłuższy od kursu na trenera psów i trwa ok. roku. Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu psiego behawiorysty. Oczywiście kurs kończy się egzaminem ustnym i praktycznym. 

Gdzie udać się na szkolenia?

Trzeba pamiętać, że praca ze zwierzętami jest obarczona dużą odpowiedzialnością. Dlatego nie należy oszczędzać na kursach i szkoleniach związanych z zawodami takimi jak trener psów czy psi behawiorysta. Wojtków Szkolenia https://www.wojtkowszkolenia.pl/sklep/ jest prowadzony przez doświadczony personel, który dzieli się swoją profesjonalną wiedzą nie tylko w teorii, ale także w praktyce – omawiając prawdziwe przypadki. Kursy można robić stacjonarnie, ale w ofercie znajdują się także szkolenia online. Od Ciebie więc zależy jakim trybem pragniesz rozpocząć swoją przygodę w świecie zwierząt. 

Jedna myśl na temat “Kim jest psi behawiorysta i jak zostać trenerem psów? Podpowiadamy!

  • 18 listopada 2020 o 12:06
    Permalink

    Miałam problem ze swoim psiakiem. Ale wizyta u behawiorysty rozwiązała sprawę. Polecam każdemu, kto nie może sam dać sobie rady z pupilem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *