Elektronika w medycynie

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Na przestrzeni wieków medycyna rozwija się i dąży do jak najlepszych osiągnięć. Nic więc dziwnego, że w wykorzystywanych metodach leczenia wykorzystuje się elektronikę. Urządzenia medyczne wręcz nie obejdą się bez odpowiednich podzespołów, dzięki którym badają z dużą dokładnością.

Profesjonalne urządzenia medyczne

Idąc do lekarza czy będąc przyjętym do szpitala człowiek styka się z różnorodnymi urządzeniami, które pomagają lekarzom diagnozować, a także leczyć różnorodne dolegliwości. Te urządzenia towarzyszą nam od wielu lat, jednak z roku na rok ich komponenty są ulepszane, dzięki czemu ich precyzja, a także możliwości poszerzają się. Postęp w elektronice sprzyja także miniaturyzowaniu sprzętu, zwiększeniu wydajności urządzeń oraz sprawia, że ich obsługa jest bardzo prosta. Bardzo ważnym aspektem jest także dążenie do jak najmniejszego poboru mocy, dzięki czemu urządzenia te będą działały przez długi czas (ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do urządzeń elektronicznych wszczepionych w ciało pacjenta). To wszystko wpływa na wzrost znaczenia elektroniki w urządzeniach medycznych.

Do najczęściej używanych obecnie elektronicznych urządzeń medycznych, które poprawiają jakość życia oraz wydłużają je należą: respiratory, rozruszniki, aparaty słuchowe, defibrylatory czy glukometry. Oczywiście urządzeń jest zdecydowanie więcej i pomagają one przy różnych dolegliwościach. 

Medyczne urządzenia elektroniczne w domu

Prócz profesjonalnego elektronicznego sprzętu medycznego, który można obserwować w szpitalach czy przychodniach, w domu także posiadamy urządzenia, które monitorują nasze zdrowie. Do takich urządzeń niewątpliwie można zaliczyć ciśnieniomierz, termometr elektroniczny, a także pulsoksymetry czy coraz popularniejsze – smartwatche i inteligentne opaski, które monitorują różnorodne parametry zdrowotne. Wszystkie te urządzenia posiadają rozmaite, nowoczesne podzespoły, umożliwiające im pracę i badanie parametrów naszego organizmu. 

Ciśnieniomierz elektroniczny

Polski producent elektroniki – firma Printor

Jeśli chcemy posiadać dobrej jakości sprzęt, warto zwrócić uwagę na wykorzystane podzespoły do stworzenia danego elektronicznego urządzenia medycznego. To właśnie te podzespoły odpowiadają za niezawodność i dokładność używanego przez nas lub lekarzy sprzętu. W przypadku elektroniki w medycynie nie warto oszczędzać i zaopatrywać się w elektronikę u sprawdzonych, rzetelnych producentów elektroniki, jak na przykład Printor https://printor.pl – jest to polski producent elektroniki, którego cechuje kompleksowa usługa o wysokim standardzie. Oferta firmy Printor rozpoczyna się od usługi produkcji płytek PCB, przechodząc przez montaż SMT i THT, a wieńcząc ofertę montażem końcowym gotowego produktu. Prócz standardowej oferty, firma ta oferuje także usługi dodatkowe, jak testy czy komplementacja elementów. Printor działa na rynku już od 1981 roku, a lata doświadczeń sprawiły, że produkowana przez nich elektronika jest najwyższej jakości, spełniająca wszelkie wymagania klientów. 

Jedna myśl na temat “Elektronika w medycynie

  • 30 listopada 2020 o 12:15
    Permalink

    Teraz na każdym kroku towarzyszy nam elektronika.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *