Zlewozmywaki kuchenne i inne niezbędne elementy wyposażenia – dowiedz się, jak stworzyć kuchnię doskonałą!

Wyposażając nową kuchnię, ważne są dwa aspekty: funkcjonalność oraz estetyka. Pomieszczenie to powinno być przygotowane do tego, aby można w nim było wygodnie przygotowywać posiłki, a także przechowywać naczynia oraz żywność. Kuchnia musi też być przystosowana do swobodnego poruszania się pomiędzy różnymi stanowiskami. Jak wyposażyć perfekcyjną kuchnię? Przedstawiamy nasze porady!

Stwórz plan pomieszczenia

Zanim wybierzesz się na zakupy, aby nabyć potrzebne wyposażenie, należy stworzyć przemyślany plan pomieszczenia. Rozplanowanie kuchni powinno uwzględniać nie tylko zlewy kuchenne, lecz także piekarnik, płytę indukcyjną (lub kuchenkę gazową) oraz lodówkę, a także miejsce przeznaczone na funkcjonalne akcesoria, takie jak mikrofala, ekspres do kawy czy grill kuchenny lub toster.

Bardzo ważne jest także przeznaczenie odpowiedniej ilości szafek na przechowywanie naczyń i garnków. Wszystko na należy wziąć uwagę przy umiejscowieniu mebli i sprzętów. Na tym etapie warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz.

Jak wybierać zlewozmywaki kuchenne?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni są zlewy kuchenne. Mimo że we współczesnych domach niemal każdy posiada zmywarkę, nic nie jest w stanie zastąpić funkcjonalnego zlewozmywaka, który sprawdza się nie tylko przy czyszczeniu dużych patelni i garnków, lecz także przy myciu produktów spożywczych, rozmrażaniu mrożonek, gotowaniu czy sprzątaniu. Oprócz tego wiele naczyń ceramicznych nie nadaje się do czyszczenia w zmywarkach, więc muszą być myte ręcznie w wygodnym w użytkowaniu zlewozmywaku. Jak więc wybrać dobry zlew?

Przede wszystkim należy sprecyzować swoje priorytety. Wśród najmodniejszych zlewów znaleźć można między innymi zlewozmywaki ceramiczne i zlewy granitowe, które znacząco wpływają na estetykę kuchni. Są eleganckie i łatwe w codziennej pielęgnacji. Natomiast klasyczne zlewozmywaki stalowe są bardzo odporne na zniszczenia i działanie silnych detergentów używanych podczas sprzątania. Każdy z nich posiada zalety oraz wady, najważniejsze jednak, aby sprzęt ten był w pełni funkcjonalny. Zlewy kuchenne od sprawdzonych producentów, które posłużą w Twojej kuchni przez lata znajdziesz w sklepie https://comitor.pl.

Czym jest „trójkąt roboczy”?

Przy planowaniu kuchni w nowoczesnym budownictwie, bardzo często rozpoczyna się od wydzielenia tak zwanego „trójkąta roboczego”, czyli najczęściej używanego obszaru pomiędzy lodówką, kuchenką a zlewem kuchennym. Ważne jest odpowiednie rozmieszczenie każdej ze stref, które wpływa na lepszą organizację kuchni oraz przemieszczanie się w niej podczas przygotowywania posiłków. Dlatego też w dużych, nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się wyspy kuchenne, które zapewniają dodatkowy obszar roboczy, miejsce na postawienie sprzętu i przestrzeń do gotowania!

Szczegóły mają znaczenie

Pamiętaj, że w pomieszczeniach takich jak kuchnia, z których korzysta się każdego dnia, każdy szczegół może mieć ogromne znaczenie. Dlatego też projektując szafki i rozplanowując rozmieszczenie sprzętów, nie zapominaj o tym, aby przeznaczyć też odpowiednią ilość miejsca na składowanie śmieci.

Ważne jest również, aby w kuchni znalazła się przestrzeń do przechowywania zapraw oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności – szczególnie, jeśli nie masz wydzielonego miejsca na osobną spiżarkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *