Sprawdzone pomysły na meble balkonowe

Nawet niewielki i początkowo zaniedbany balkon może stać się wymarzonym miejscem wypoczynku. Zamiast traktować go jako dodatkową przestrzeń magazynową, warto pomyśleć nad odpowiednim zaaranżowaniem go. Podstawą są oczywiście wygodne meble balkonowe. Sprawdź, na co warto się dziś zdecydować! 

Meble balkonowe w stylu nowoczesnym

Współczesne trendy aranżacyjne to nie tylko popularny styl skandynawski, ale szereg innych, nowoczesnych stylów, np. nowojorski, hollywoodzki, minimalistyczny i eklektyczny. Jeśli gustujemy w modernistycznych klimatach, warto zagospodarować w ten sposób także balkon. Do wyboru są meble balkonowe drewniane i metalowe, materiałowe (z rattanu lub technorattanu) oraz z tworzyw sztucznych.

Balkony o mniejszej powierzchni warto wyposażyć w komplet składający się z krzeseł lub foteli i stolika. W zależności od kształtu dostępnej powierzchni takie zestawy mebli balkonowych można usytuować w rogu lub w centralnej miejscu. Ciekawą propozycją są rozszerzone krzesła, które mogą pomieścić dwie osoby i na których przyjemnie będzie usiąść po ciężkim dniu pracy z dobrą książką. Jeśli jednak oszczędność miejsca jest naszym priorytetem, można zdecydować się na zakup składanych krzeseł metalowych lub drewnianych. Będą zawsze pod ręką, kiedy tylko chce się z nich skorzystać, ale złożone umożliwią łatwiejszy dostęp do pozostałych części balkonu. Modnych propozycji takich produktów nie brakuje. Można zdecydować się na proste kształty, jak i krzesła artystyczne z falowanymi elementami siedziska i stelaża. Oryginalne meble balkonowe w najlepszym stylu znajdziesz w sklepie internetowym Vivaldi Meble. Sprawdź szczegóły bezpośrednio na stronie – https://vivaldimeble.pl/zestawy-mebli-balkonowych!

Meble balkonowe – industrialne i rustykalne

Wśród gorących hitów obecnego sezonu wyróżnić trzeba industrialne meble balkonowe. Jeśli planuje się bardziej surowe wykończenie przestrzeni, te produkty będą jak znalazł. Ciekawą propozycją są fotele i stoły tapicerowane odporną na warunki zewnętrzne tkaniną, usytuowaną na stalowym, grubym stelażu. Elementy metalowe mogą być surowe lub malowane proszkowo, co zapewnia charakterystyczny, minimalistyczny design. Spora waga takich mebli może być ich zarówno wadą, jak i zaletą.

Komplet rustykalnych mebli balkonowych

Zgoła inne, lecz równie popularne, są zestawy mebli balkonowych w stylu rustykalnym. Do łask wracają znane sprzed lat plecione krzesła wiklinowe występujące w różnych kolorach. Świetnie współgrają z rustykalno-sielankowym klimatem balkonu. Krzesła lub meble dodatkowo mogą mieć puszyste poduszki, np. kontrastujące z barwą mebli, które poprawią styl, jak i codzienny komfort użytkowania.

Kolejnym sprawdzonym pomysłem na świetnie zaaranżowany balkon jest… bambus. Meble balkonowe bambusowe lub z tego typu elementami dekoracyjnymi idealnie pasują do popularnych mat bambusowych. Tych ostatnich używamy często w postaci rolet, które zatrzymują nadmiar promieni słonecznych i ciepła, jak i wypełnień balustrad, gwarantujących większe bezpieczeństwo i prywatność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *