Faktoring – 4 fakty, które powinieneś wiedzieć na jego temat

W przypadku, gdy prowadzisz własną firmę, bez wątpienia szukasz alternatywnych możliwości pozyskiwania środków na jej bieżącą działalność. Obecnie, w czasach, które nie są łatwe dla przedsiębiorców, mogłeś niejednokrotnie słyszeć o faktoringu w kontekście dobrej opcji finansowania.

Zastanawiasz się nad tym, czy to rozwiązanie warte jest Twojej uwagi? Masz wątpliwości co do to tego, czy ono bezpieczne i rozsądne? Czytaj dalej, a dowiesz się, czym jest faktoring i poznasz na jego temat kilka ciekawych faktów. Oto one!

1. Faktoring – co to?

Faktoring to nic innego jak innowacyjna usługa mająca na celu pozyskanie środków obrotowych dla Twojej firmy. To tzw. finansowanie faktur, które polega na zakupie przez firmę faktoringową Twoich wierzytelności z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu na koncie Twojej firmy szybko pojawią się pieniądze i będziesz mógł przeznaczyć je na swoją bieżącą działalność, przez co będziesz sprawnie rozwijał swój biznes. Dużo więcej na ten temat znajdziesz na https://wff.com.pl.

2. Szybkie źródło środków finansowych

Dużym atutem faktoringu jest to, że za sprawą tej usługi niezwykle szybko uda Ci się zdobyć potrzebne środki. Wszystko zależy od tego, do jakiej firmy faktoringowej się zgłosisz, ale niektóre z nich mogą przelać Ci środki nawet w ciągu kilku godzin. Wystarczy, że taki usługodawca zweryfikuje Twoje zgłoszenie i jeżeli jego decyzja będzie pozytywna, pieniądze ekspresowo znajdą się na Twoim koncie.

Finansowanie faktur, czyli faktoring

3. Rozwiązanie dla każdego

O ile Twoje przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż towarów lub usług, których terminy płatności są odroczone – możesz sobie pozwolić na skorzystanie z takiej usługi, jaką jest faktoring. To zdecydowanie lepsza opcja niż tradycyjny kredyt. Dlaczego? To proste! Firmy zajmujące się faktoringiem nie stawiają aż tak dużych wymagań przed przedsiębiorcami. Dzięki temu nie będziesz musiał przygotowywać ogromnej ilości dokumentów, czy nie będzie Cię blokować minimalny okres funkcjonowania Twojej działalności. Zapoznaj się z różnymi ofertami na rynku, a z pewnością znajdziesz firmę, która da Ci pozytywną opinię. A to z kolei jest zielonym światłem dla rozwoju Twojej marki.

4. Postaw na oszczędność czasu

Powiedzenie „czas to pieniądz” jest ciągle aktualne i bez wątpienia zdajesz sobie z tego sprawę, jako przedsiębiorca. Jeżeli zależy Ci na tym, aby nie wystawać bezsensownie w kolejkach w urzędach, czy w bankach — faktoring jest rozwiązaniem dla Ciebie. To szczególnie dobra opcja, ponieważ z łatwością znajdziesz firmy faktoringowe, które oferują swoje usługi online. Składając więc do nich wiosek, nie będziesz musiał marnować czasu na dojazd – wystarczy, że wszystko uzupełnisz i prześlesz, będąc w pracy, przy swoim komputerze. Dzięki temu zaraz po odesłaniu dokumentacji będziesz mógł w pełni skupić się na swoich obowiązkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *