Czy podstawowa opieka zdrowotna jest wystarczająca? Odpowiadamy!

Bardzo często można usłyszeć negatywne opinie dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce. Mimo że w teorii jest to doskonały sposób na zapewnienie pomocy lekarskiej, w praktyce można spotkać się z wieloma niedogodnościami. Jakie są wady polskiego systemu zdrowia? Jak zapewnić opiekę zdrowotną sobie i swojej rodzinie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Wady podstawowej opieki zdrowotnej

Na początku warto zauważyć, że doświadczenia każdego pacjenta mogą być całkowicie odmienne. Okazuje się jednak, że na przestrzeni lat powtarza się wiele krytycznych opinii, które są znane w społeczeństwie, a nawet stały się puentą ponurych żartów. Jakie wady ma podstawowa opieka zdrowotna?

Najczęściej wymienianym minusem jest bardzo długie oczekiwanie na świadczenia zdrowotne. Oznacza to, że pacjenci zmuszeni są oczekiwać w kolejkach na swój termin wizyty u specjalisty. Czasem jest to kilka dni, jednak zdarza się, że wizyta ustawiana jest za kilka miesięcy – czasem oczekiwać trzeba nawet rok. Równie długo czeka się na wizyty u stomatologa czy zabiegi wykonywane w polskich szpitalach. Kolejki te wiążą się przede wszystkim z brakiem wykwalifikowanej kadry medycznej – nie tylko lekarzy, lecz także pielęgniarek. Często okazuje się też, że doktorzy zlecają niepotrzebne badania w celu uzyskania dodatkowego dofinansowania. W ten sposób czas oczekiwania na wizytę dla wielu osób znacznie się wydłuża.

Oprócz tego pacjenci wskazują też na słabe doświadczenia zapewniane przez samo centrum medyczne. Wymieniają niską jakość usług, mały zakres badań, nieprzyjemne otoczenie oraz niemiłą obsługę.

Pakiety medyczne, czyli rozwiązanie idealne!

Warto pamiętać, że nie tylko publiczna służba zdrowia świadczy usługi medyczne – w Polsce bardzo dobrze rozwinęła się prywatna opieka zdrowotna, odpowiadająca na potrzeby wszystkich pacjentów. Centra medyczne takie jak https://polmed.pl oferują pakiety medyczne, dzięki którym możesz skorzystać z usług na wysokim poziomie. Na czym to polega? Prywatne placówki medyczne przedstawiają bogatą ofertę abonamentów przygotowaną zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla rodzin, dla par czy też dla firm. Pośród nich można znaleźć oferty dopasowane do potrzeb kobiet, mężczyzn, seniorów, studentów oraz dzieci. Abonament można opłacać co miesiąc lub zdecydować się na płatność z góry za cały rok, oszczędzając tym samym kilka złotych.

Badania w specjalistycznej opiece zdrowotnej

W zakres pakietu medycznego wchodzi przede wszystkim specjalistyczna opieka zdrowotna. Swoją pomoc i wsparcie medyczne oferują Ci doświadczeni kardiolodzy, diabetolodzy, pulmonolodzy, czy też laryngolodzy i stomatolodzy. Dużą zaletą prywatnych przychodni jest krótki czas oczekiwania na wizytę, dzięki czemu w razie potrzeby możesz prawie natychmiast skorzystać z porady lekarza. Co więcej, prywatne placówki są nowocześnie urządzone i wyposażone w wiele specjalistycznych narzędzi pozwalających na szybsze i bardziej skuteczne badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *