Męskie parasole, czyli taniec w deszczu zostawmy Gene’owi Kelly’emu

Jak wiemy, stepowanie w deszczu może wyglądać widowiskowo, ale jeżeli nie chcemy przemoczyć swojego ubrania, popsuć fryzury i nabawić się przeziębienia, warto pomyśleć nad kupnem…męskiego parasola! (I w przeciwieństwie do naszego bohatera otwierać go podczas ulewy).

Czasem słońce, czasem deszcz – krótka historia parasola

Chociaż „parasol” z włoskiego oznacza „ochrona przed słońcem”, to współcześnie jego głównym zadaniem jest chronić nas oraz nasz strój przez deszczem lub śniegiem. Co się z nim działo nim osiągnął tę dobrze nam znaną formę?

Podczas narodzin Cywilizacji Dalekiego i Bliskiego Wschodu klimat wymagał raczej stworzenia czegoś, co pomoże przede wszystkim osłonić się przed słońcem. W starożytnym Egipcie i Grecji parasol był atrybutem władcy. Podobnie w piętnastowiecznych Włoszech, gdzie wrócił nad głowy możnowładców po średniowiecznej przerwie, w której został wyparty przez kaptury. Próbę ochrony przed zmoknięciem podjęli Chińczycy natłuszczając materiały, by były nieprzemakalne.

Co ciekawe, w XVIII wieku widok mężczyzny z parasolem wzbudzał poruszenie, o czym przekonał się Jonas Hanway który do swoich odważnych stylizacji dodawał to męskie akcesorium, jednocześnie skutecznie je propagując. Angielscy dorożkarze niezbyt przychylnie traktowali tę zamianę bud ich pojazdów na niezależne akcesorium, które można było trzymać nad własną głową. Co to była za wygoda! Niestety wypożyczenie parasola było dość drogie i wymagało długiego oczekiwania.

W mżystej Anglii w 1830 roku John Smith uruchomił pierwszą masową produkcję parasoli: praktycznego atrybutu dla gentlemanów, który pomagał im samym uniknąć zmoknięcia i jednocześnie ochronić damę. Deszczowa i mglista aura nie pozwoliła już odejść parasolom w zapomnienie.

Parasole jako akcesoria męskie

Obecnie trudno wyobrazić sobie lepsze niż parasol zabezpieczenie przed deszczem, które nie tylko będzie pasowało do eleganckiego męskiego stroju, ale wręcz dopełni całą stylizację i, w przeciwieństwie do kurtki przeciwdeszczowej, nie zakryje ulubionego garnituru. Oferta markowych parasoli dostępna na https://pewienpan.pl/pol_m_Produkty_Akcesoria-meskie_Parasole-meskie-164.html pozwala wybrać dla siebie produkt z materiałów wysokiej jakości, z dowolnym sposobem otwierania oraz średnicą czaszy odpowiadającą naszym potrzebom. Na naszej stronie znajdziecie np. parasole cenionych marek: Doppler, M&P, Knirps i Bugatti. Ale czy parasol dobrze komponuje się jedynie z biznesowym, galowym strojem? Absolutnie nie! Bez problemu znajdziecie model, który będzie pasował również do wersji bardziej casualowej lub sportowej.

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając parasol?

– Parasol otwierany manualnie lub automatycznie? Manualne otwiera się za pomocą suwaka, są lekkie. Automatyczne i półautomatyczne zapewniają komfort otwierania (w przypadku całkowicie automatycznych również zamykania) nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce.

– Parasol składany czy długi? Parasol składany jest bardzo poręczny, wygodny do przechowywania i zajmuje mało miejsca. Parasol długi to wizytówka mężczyzny ceniącego klasyczną elegancję.

  • Jaka wielkość czaszy parasola? W naszej ofercie znajdziecie parasole, które mogą osłonić od deszczu nawet dwie osoby. Na przykład parasol prezydencki Bugatti Doorman ze średnicą czaszy aż 132cm!
Męski parasol Bugatti
  • Czy jest wytrzymały? Parasol to gadżet, którego używamy przez cały rok, dlatego warto wybrać taki, który posłuży nam przez lata. Oprócz wymienionych wcześniej parametrów warto spojrzeć na to, czy posiada system Windproof, z jakiego materiału wykonane są stelaż i pręty. Na uwagę zasługuje testowany w tunelu aerodynamicznym parasol Doppler Carbonsteel.
Składany parasol męski w etui
  • Po prostu … czy ten parasol mi się podoba? Na estetykę parasola składa się m.in. kolor poszycia, pokrycie rękojeści (imitacja lakierowanego drewna à la detale z Mercedesa … why not?)
Męski parasol Doppler

Parasol może być również świetnym prezentem dla faceta. Fana praktycznych rozwiązań możemy zaskoczyć kieszonkowym, zgrabnym parasolem Knirps X1 lub hiszpańskim M&P 1780, który można traktować także jako laskę do podpierania. Amator klasycznego designu ucieszy się z Dopplera Magic XM Business, pokrytego stonowanymi paskami.

Rozłożony parasol męski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *