Atrakcje dla dzieci na każdą porę roku

Obecne czasy charakteryzuje pośpiech i przepracowanie, z tego powodu rodziny mają coraz mniej czasu dla siebie i na spędzanie go z najbliższymi. Przez nadmiar zobowiązań zapominamy, jak ważne dla zbudowania relacji pełnej bezpieczeństwa i zaufania z dziećmi jest wspólne spędzanie czasu i wspólne  aktywności różnego rodzaju. Bardzo ważne w tej kwestii jest to, by nie robić tego z zegarkiem w ręku, a szczerze i miło spędzać ten czas. Letni okres jest czasem, w którym obchodzone są takie dni jak Dzień Rodzin, Dzień Matki, Dzień Dziecka, a także Dzień Ojca. Takie dni są świetnym pretekstem do zorganizowania czegoś ciekawego i poświęcenia czasu najbliższym. W głowach rodziców bardzo często pojawia się pytanie – gdzie można wspólnie z dzieckiem spędzić czas? Jakie zabawy edukacyjne dla dzieci będą najlepsze, żeby spędzać czas miło i pożytecznie? A najważniejsze, to odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego budowanie relacji z dziećmi jest tak ważne? Dzieciom bardzo potrzebne jest to, by osoby, które mówią, że ich kochają, dały im tego pewność.

Dlaczego wspólnie spędzany czas z dziećmi jest tak ważny?

Przyjazne i dobre relacje z dziećmi, tymi większymi jak i z tymi małymi, można powiedzieć, że są bardzo opłacalną inwestycją. Dla rodziców są one bardzo wymagające, ponieważ potrzebna jest przy tym ogromna uważność, akceptacja dziecka takim jakim jest,  życzliwość, empatia oraz autentyczne cieszenie się z obecności swojego dziecka. Najważniejsze jest bycie z dzieckiem, czyli spędzanie wspólnie z nim czasu. Aktywności można uprawiać bardzo wiele, a przede wszystkim powinny sprawiać one radość dziecku i rodzicom. Niestety dziś coraz więcej rodziców mówi o tym, że nie mają czasu na wspólne spędzanie czasu. W takim przypadku należy się zastanowić czy jest to na pewno spowodowane brakiem czasu, czy nie jest to czasem tylko i wyłącznie brak świadomości, jak ważne dla dziecka jest bycie z nim, robienie różnych rzeczy wspólnie oraz bawienie się? Zdarza się, że dorośli, którzy żyją w stresie często wybierają święty spokój i wolą odpocząć po trudnych dniach, tłumacząc sobie, że przecież mają do tego pełne prawo. W takich sytuacjach trzeba zastanowić się czy nasze egoistyczne myślenie, będzie miało dobry wpływ na nasze dziecko, które nas potrzebuje. Dla naszych potomków ważne są zabawy edukacyjne dla dzieci, dzięki którym będą mogły się rozwijać, a to gdzie można wspólnie z dzieckiem spędzić czas jest najmniejszym problemem. 

Dzieci w trakcie zabawy na placu zabaw

Gdzie można wspólnie z dzieckiem spędzić czas?

Miejsc gdzie można wspólnie z dzieckiem spędzić czas jest mnóstwo, wystarczy że chociaż na chwilę się nad tym pochylimy. Starszaki i młodziaki uwielbiają zabawy edukacyjne dla dzieci, co łączy przyjemne z pożytecznym, a i rodzice często świetnie się wtedy bawią. Bardzo dobrze sprawdzają się aktywności, które wymagają dużo ruchu, co z automatu wydziela endorfiny, więc pojawia się ogromne zadowolenie z tak spędzanego czasu. W Łodzi powstało bardzo ciekawe miejsce zawierające atrakcję dla dzieci, które edukują i dają mnóstwo zabawy. Wszystko opiera się na pięciu żywiołach: wodzie, ogniu, życiu, powietrzu i ziemi. Ulica Żywiołów w EC1 składa się na 5 tematycznych stref, które tworzą okazje do poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. Można wybrać się tam do sali gier oraz warsztatów, pokoju zagadek z różnymi scenariuszami, miejsce konstruktorskie, eksponatów i interaktywnych stanowisk i punktów, gdzie architektura jest starannie przemyślana. Całość bardzo dobrze wpływa na kreatywność oraz wyobraźnię dziecka, co kształtuje umysł i rozwój.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić z dzieckiem czas w Łodzi, co jest dla niego tak istotne w rozwoju, wejdź na tę stronę internetową i zobacz jak wygląda Ulica Żywiołów w EC1:  http://ulicazywiolow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *