Nauka programowania – na co zwrócić uwagę wybierając formę szkolenia

Dla każdego nauka programowania będzie wyglądała zupełnie inaczej, ze względu na różnego rodzaju czynniki. Do wyboru na rynku są takie formy szkoleń jak studia, szkolenia z programowania w trybie stacjonarnym oraz projekty online. Którą z form warto wybrać i na co powinno się zwrócić uwagę przed przystąpieniem do działania?

Wykształcenie, a nauka programowania

Osoby, które ukończyły dopiero szkołę średnią, mają jeszcze mnóstwo czasu na to, aby ukierunkować się na programowanie. Najlepszym rozwiązaniem dla takich osób jest wybór studiów informatycznych. Będąc na studiach można rozglądać się już za firmami, które chętnie przyjmują młodych ludzi na praktyki. Chcąc rozwijać się w tym kierunku przyszli pracodawcy docenią praktyczne doświadczenie, dlatego nie warto zrażać się tym, że praktyki są zazwyczaj bezpłatne, ponieważ przynoszą one duże korzyści na przyszłość. Warto jest przez cały tok studiów pracować nad różnego rodzaju projektami, które ciągle będą nas rozwijać. Mając ambicje na zostanie programistą ukończone studia humanistyczne w tym przypadku mogą stanowić pewną trudność. Przede wszystkim z tego względu, że tok nauczania na takich studiach nie rozwija sposobu myślenia i umiejętności, które są przydatne programistą. Jednak nic straconego, ponieważ takie osoby mogą podjąć próbę nauki i pójść na kurs programowania. Kończąc studia inżynierskie nauka programowania będzie zdecydowanie łatwiejsza i zdecydowanie przyjemniejsza okaże się nauka programowania. Dla jednych i drugich dobrym rozwiązaniem mogą być kursy programistyczne.

Chcesz przeszkolić się na programistę i szukasz kursu? Zajrzyj na tę stronę: https://kursgita.pl

Czas i zdolności matematyczne

Wybierając ścieżkę programisty należy zastanowić się jak dużo czasu poświęcić można na swój rozwój i naukę. Decydując się na szkolenia stacjonarne czy też na studia pod uwagę należy wziąć swój cenny czas, jaki należy temu poświęcić. Sztywne godziny, w których należy być dostępnym, dodatkowo po wielu godzinach spędzonych w sali często na własną rękę trzeba douczać się jeszcze w domu. Dlatego dla zabieganych osób dobrym rozwiązaniem są kursy online. Większość z nich daje możliwość samodzielnego gospodarowania czasem i udostępnia szkolenia i zadania online na czas określony. Dodatkowo kluczowym aspektem, który powinien nami kierować, są nasze zdolności matematyczne. Jeśli matematyka zawsze była naszą piętą Achillesa, a na widok zadań drżały nam ręce, to po prostu lepiej się za to nie zabierać. Choć zdarza się, że znajdą się śmiałkowie, którzy mimo wieloletniej niechęci do matematyki decydują się i podejmują wyzwanie. Dla takich osób korzystniejszym rozwiązaniem będzie stacjonarny kurs programisty, ponieważ na miejscu zawsze będzie można skorzystać z pomocy prowadzących. Należy mieć jednak na uwadze, że praca programisty wiąże się z ciągłym rozwiązywaniem problemów samodzielnie.

Kurs programowania online

Koszty nauki programowania

Biorąc pod uwagę koszty nauki programowania przedstawia się to tak – najdroższe są studia niestacjonarne, następnie stacjonarne szkolenia i kursy z programowania, a najtańszym rozwiązaniem jest szkolenie online. Studia dzienne również pochłaniają koszty, ponieważ zazwyczaj plan zajęć jest tak obszerny, że ciężko zmieścić tam jeszcze pracę. Studia zaoczne trwają 3,5 – 5 lat i koszty wynoszą kilka tysięcy za semestr, co trzeba pomnożyć przez co najmniej 7 razy. Szkolenia stacjonarne wahają się pomiędzy kilka, a kilkanaście tysięcy. Najtaniej wychodzą szkolenia online, ponieważ generują one koszty prowadzących oraz osoby chętnej. Nie potrzebny jest wynajem sali, uczestnik nie musi się przemieszczać. Organizatorzy nie muszą dbać o wyposażenie uczestników, ponieważ każdy robi to na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *