SQL tutorial – czy warto skorzystać?

Odkąd pojawiła się możliwość nagrywania materiałów na dyski czy płyty, rozwinęła się także możliwość nauki. Rynek edukacji online rozwija się nieustannie. Powstają coraz to nowsze rozwiązania, które mają usprawnić naukę. Niedawno pojawiły się także tzw. tutoriale. Tutorial to nic innego jak przedstawienie pewnego zakresu materiału dotyczącego konkretnego tematu w postaci video. Przystępny, krótki, a jednocześnie gromadzący potrzebną wiedzę materiał ma w sobie wiele zalet. Niektórzy naukowcy przewidują, że niedługo będziemy część wiedzy przyswajać, nie jak do tej pory w postaci książek, a za pomocą tutoriali.

Tutoriale dla specjalistów

Pewne dziedziny nauki mogą sobie pozwolić na przedstawianie wiedzy w postaci video-tutoriali, np. informatyka i szeroko pojęte IT. Już dziś wiele programów przedstawia specjalne tutoriale, które pokazują instalacje i możliwości działania danego programu. Zamiast instrukcji obsługi mamy dokładny tutorial – wygoda przede wszystkim.

Podobnie rzecz ma się z poznawaniem nowych języków programowania, technik pracy grafików czy innych specjalistów IT. Dużym sukcesem mogą się poszczycić osoby, które tworzą tutoriale, w których odpowiadają na konkretne pytania innych osób, dotyczące działania np. jakiegoś programu czy problemów, które mogą się pojawić podczas jego użytkowania. Dość innowacyjną metodą nauki jest uczenie poprzez taki tutorial np. baz SQL. SQL to język baz danych, który dla wielu osób jest trudnym tematem do przebrnięcia. SQL tutoriale są przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych.

Nauka SQL przy pomocy tutorialu

Zalety SQL tutoriali

Do niewątpliwych zalet SQL tutoriali należy:

  • przystępność – zamiast czytać wiele grubych książek, wiedza jest zgromadzona w serii filmów,
  • pokaż i naucz się – dzięki opisywaniu krok po kroku wybranych mechanizmów działania języka, szybciej zapoznajemy się i przyzwyczajamy do języka,
  • oszczędność czasu – zamiast czytania 1400 stron książek, przyswajamy materiał zawarty w tutorialu,
  • zawsze możemy powtórzyć – w przeciwieństwie do wykładów, w dowolnym momencie możemy cofnąć i popatrzeć na tutorial jeszcze raz,
  • j. polski – są publikowane w danym języku, każdy zrozumie np. PL SQL tutorial

Coraz więcej osób korzysta z płatnych tutoriali. Są one przygotowywane przez ekspertów z danej dziedziny i zawierają skompresowaną wiedzę. To dobry sposób na początek nauki czegokolwiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *