Czy e-papierosy są zdrowe?

W czasach, gdy palenie już dawno przestało być modne, a papierosy są coraz droższe, fenomenem stały się ich elektroniczne zamienniki. Elektroniczne papierosy zyskują fanów przez fakt, że są zdrowsze i tańsze w użytkowaniu. Jednak jak papierosy mogą być zdrowe?

Jak to działa?

Główną zaletą elektronicznych papierosów jest zmniejszona liczba substancji szkodliwych. Są one oparte o metodę inhalacji specjalnego płynu zwanego liquidem. Dzięki wbudowanej grzałce, płyn wypływając z kartridża podgrzewa się, a powstający gaz rozprzestrzenia się za pomocą atomizera. Powstałą parę inhaluje się przez specjalny ustnik. Jest ona oparta na bazie płynnych substancji i zawiera różnego rodzaju substancje aromatyczne. Ich wybór zależy wyłącznie od naszego gustu i możemy sami dobrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Może to być smak wiśniowy, miętowy czy nawet smak klasycznego papierosa. Każdy z tych płynów może zawierać wybraną przez nas dawkę nikotyny. Jednak pamiętajmy, że liquid jest na bazie gliceryny lub glikolu, a nie wody. Przez to dym produkowany przez epapieros jest gęstszy i mniej parzący.

Tańsze sposoby na palenie

Mimo, że elektroniczne papierosy są zdrowsze, bo nie zawierają substancji smolistych, które powstają w ramach spalania, to nie zawsze sprawia, że zastępują one klasyczne papierosy. Cechą, która bardziej przyciąga ich nowych zwolenników jest raczej ich tańsze użytkowanie. Dobry epapieros kosztuje więcej niż jedna paczka klasycznych, jednak ich użytkowanie zwraca się. Jedna buteleczka płynu może zastąpić nawet 20 paczek papierosów klasycznych. A kosztuje mniej więcej tyle, co jedna paczka klasycznych papierosów. Jednak przed wybraniem płynu zastanówmy się nad smakiem, który będzie nam najbardziej odpowiadał i oczywiście nad ilością nikotyny. Należy wybrać taki z zawartością nikotyny, która odpowiada ilości tej substancji w wypalanych przez nas klasycznych papierosach. Po wypróbowaniu, będziemy wiedzieć czy ta wartość powinna być mniejsza czy większa.

Zastanawiając się nad zmianą sposobu palenia, zastanówmy się nie tylko nad zaletami elektronicznych papierosów, ale też wyborem odpowiedniego urządzenia. W końcu wiemy już, że jest to nie tylko zdrowsze, ale i tańsze. I nie tylko tym powinniśmy się kierować przy wyborze urządzenia, bo te cechy są związane z prawie każdym modelem obecnym na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *