Czy e-papierosy są zdrowe?

W czasach, gdy palenie już dawno przestało być modne, a papierosy są coraz droższe, fenomenem stały się ich elektroniczne zamienniki. Elektroniczne papierosy zyskują fanów przez fakt, że są zdrowsze i tańsze w użytkowaniu. Jednak jak papierosy mogą być zdrowe?

Jak to działa?

Główną zaletą elektronicznych papierosów jest zmniejszona liczba substancji szkodliwych. Są one oparte o metodę inhalacji specjalnego płynu zwanego liquidem. Dzięki wbudowanej grzałce, płyn wypływając z kartridża podgrzewa się, a powstający gaz rozprzestrzenia się za pomocą atomizera. Powstałą parę inhaluje się przez specjalny ustnik. Jest ona oparta na bazie płynnych substancji i zawiera różnego rodzaju substancje aromatyczne. Ich wybór zależy wyłącznie od naszego gustu i możemy sami dobrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Może to być smak wiśniowy, miętowy czy nawet smak klasycznego papierosa. Każdy z tych płynów może zawierać wybraną przez nas dawkę nikotyny. Jednak pamiętajmy, że liquid jest na bazie gliceryny lub glikolu, a nie wody. Przez to dym produkowany przez e-papieros jest gęstszy i mniej parzący.

Tańsze sposoby na palenie

Mimo, że elektroniczne papierosy są zdrowsze, bo nie zawierają substancji smolistych, które powstają w ramach spalania, to nie zawsze sprawia, że zastępują one klasyczne papierosy. Cechą, która bardziej przyciąga ich nowych zwolenników jest raczej ich tańsze użytkowanie. Dobry e-papieros kosztuje więcej niż jedna paczka klasycznych, jednak ich użytkowanie zwraca się. Jedna buteleczka płynu może zastąpić nawet 20 paczek papierosów klasycznych. A kosztuje mniej więcej tyle, co jedna paczka klasycznych papierosów. Jednak przed wybraniem płynu zastanówmy się nad smakiem, który będzie nam najbardziej odpowiadał i oczywiście nad ilością nikotyny. Należy wybrać taki z zawartością nikotyny, która odpowiada ilości tej substancji w wypalanych przez nas klasycznych papierosach. Po wypróbowaniu, będziemy wiedzieć czy ta wartość powinna być mniejsza czy większa.

Mężczyzna palący e-papieros

Zastanawiając się nad zmianą sposobu palenia, zastanówmy się nie tylko nad zaletami elektronicznych papierosów, ale też wyborem odpowiedniego urządzenia. W końcu wiemy już, że jest to nie tylko zdrowsze, ale i tańsze. I nie tylko tym powinniśmy się kierować przy wyborze urządzenia, bo te cechy są związane z prawie każdym modelem obecnym na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *