Stroje piłkarskie – jak wybrać najlepszą odzież sportową?

Ulubionym sportem mężczyzn od lat jest piłka nożna. Wielu z nich nie jest tylko zapalonymi kibicami przed telewizorami, ale czynnie uprawiającymi tę dyscyplinę zawodnikami. Jedni robią to bardziej rekreacyjnie, inni zawodowo. Chłopcy od najmłodszych lat aspirują na zawodników szkolnej drużyny piłkarskiej lub zapisują się na dodatkowe zajęcia poza szkolne do klubów sportowych. Wszystkich łączy jedno i to samo – miłość do piłki nożnej oraz konieczność dobrania odpowiedniej i komfortowej odzieży sportowej.

Stroje piłkarskie – z czego powinny się składać?

Odzież sportowa do gry w piłkę nożną musi składać się z konkretnych elementów. Jednym z nich i najważniejszym, jest wybór odpowiednich butów do gry. Należy je dopasować odpowiednio do nawierzchni na jakiej będą odbywały się mecze. Inne buty założymy do gry na hali, a jeszcze inne do gry na murawie. Złe dobranie obuwia może skutkować niechcianymi upadkami, a w efekcie kontuzjami. Poza butami na strój piłkarski składa się:

  • koszulka – musi być przewiewna, najlepiej z lekkiej tkaniny, np. poliestru, który dobrze wyprowadza wilgoć na zewnątrz
  • spodenki/dresy piłkarskie – długość spodni jest uzależniona od pogody i temperatury na zewnątrz. Specjalne spodenki do gry w piłkę nożną umożliwią swobodne poruszanie się i komfort gry
  • getry piłkarskie – dobrej jakości getry piłkarskie chronią ciało gracza przed wszelkimi otarciami oraz skaleczeniami. Najlepiej, aby były wykonane z wytrzymałego i trudno rwącego się materiału. Powinny mieć wzmocnienia na palcach i piętach.
  • bluza piłkarska – odpowiednia bluza dobrze będzie chronić ciało w zimniejsze temperatury. Nie powinna być za duża, ani zbyt mała, aby nie przeszkadzała w wykonywanych ruchach. Materiał z jakiego jest wykonana powinien być przewiewny.
  • czapka i rękawice do gry w piłkę nożną – tego typu dodatki stroju piłkarskiego są przydatne w chłodne dni podczas rozgrywanych meczy na zewnątrz. Chronią zakończenia nerwowe i hamują uciekanie ciepła. Nawet będąc w ciągłym ruchu niskie temperatury mogą być nieprzyjemne. By zwiększyć komfort na szyję można założyć także komin.
  • ochraniacze piłkarskie – piłka nożna, to mocno kontuzyjna dyscyplina sportu, dlatego stroje piłkarskie powinny być dodatkowo wyposażone w specjalne ochraniacze.

Jeśli interesują Cię stroje piłkarskie dobrej jakości, zajrzyj tu: https://zina.pl/odziez/stroje-pilkarskie

Wysokiej jakości bluzy piłkarskie

Jak kupić dobry strój piłkarski?

Stroje piłkarskie przede wszystkim powinny być zrobione z odpowiedniego, przewiewnego i elastycznego materiału, aby nie powodowały dyskomfortu podczas gry. Tego typu odzież sportowa nie może być zbyt ciasna, ani zbyt duża. Strój powinien lekko przylegać do ciała, zachowując komfort poruszania się. Uprawiając piłkę nożną w bardzo rekreacyjny sposób, nie ma obowiązku kupowania profesjonalnej odzieży piłkarskiej, wystarczy założenie na siebie wygodnego stroju sportowego, choć każdy kto gra troszkę więcej i miał okazje założyć na siebie strój piłkarski wie, że żadne inne ubranie nie przebije tego komfortu. Każdy kto gra choć trochę bardziej regularnie powinien zaopatrzyć się w profesjonalną odzież piłkarską, ponieważ zdecydowanie poprawi ona wygodę podczas gry oraz zwiększy bezpieczeństwo na boisku. Najważniejszym aspektem dobrego stroju piłkarskiego jest jakość materiału z jakiego wykonany jest strój. Najlepsze stroje piłkarskie, to stroje termoaktywne, ponieważ przepuszczają one pot na zewnątrz koszulki i blokują wiatr oraz wodę z zewnątrz. Mecze rozgrywane są niezależnie od pogody, dlatego materiał ubrania jest tak istotny. Najlepszymi materiałami z jakich powinna być zrobiona tego typu odzież sportowa, to poliester oraz polietylen. Najgorszym wyborem jest bawełna, ponieważ przepuszcza ona wodę, szybko się zużywa i nie chroni przed wiatrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *