Co to jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna zdobywa szturmem rynek w Polsce. Niegdyś zabiegi przeprowadzane na narządach intymnych kojarzyły się z inwazyjnymi zabiegami, które wymagały długiego okresu rekonwalescencji. Obecnie sytuacja całkiem się zmieniła a większość zabiegów ginekologii estetycznej jest wykonywana przy pomocy lasera, a nie skalpela. Temat ten nie jest tematem tabu. A efekty są na tyle pozytywne, że kolejki się wydłużają. Ginekologia estetyczna jak sama nazwa wskazuje nie pomaga tylko poprawić wygląd naszych narządów intymnych, ale także rozwiązuje niektóre problemy zdrowotne.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi ginekologii estetycznej?

Zabiegi ginekologii estetycznej są przeznaczone dla kobiet, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, dla kobiet po menopauzie i po porodzie, oraz dla tych, które nie odczuwają satysfakcji z życia seksualnego. Wszystkie te problemy można wyleczyć lub poprawić ich stan za pomocą lasera. Dzięki takiemu rozwiązaniu okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, zabieg jest bezbolesny lub wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Labioplastyka – czym się zajmuje?

Labioplastyka to zabieg z dziedziny ginekologii plastycznej, który polega na zmianie kształtu i wielkości warg sromowych. Niektóre kobiety cierpią na przerost tych części narządów płciowych lub asymetrię i ze względów nie zdrowotnych i estetycznych poddają się wspomnianemu zabiegowi. Nie ma jednej metody na zabieg labioplastyki. Wszystko zależy od kliniki i lekarza, dlatego tak ważne jest rozeznanie i odwiedzenie kilku specjalistów w celu wybrania najdogodniejszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *