3 rzeczy, o których należy pamiętać podczas przeprowadzki firmy

Zarówno przeprowadzki mieszkań, jak i firm są zawsze poważnym wyzwaniem pod względem logistycznym. Do tego zawsze pojawia się ryzyko uszkodzenia mienia lub, co gorsza w przypadku przeprowadzki biur, zaginięcia ważnej dokumentacji, czy wycieku wrażliwych danych. Aby uniknąć chaosu organizacyjnego i związanego z nim ryzyka, warto porządnie przygotować się do procesu przeprowadzki. Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, o czym powinieneś pamiętać, aby uniknąć przeprowadzkowej klapy!

  1. Dobry plan to podstawa!

Żeby przeprowadzka przebiegła w jak najmniejszej atmosferze stresu i organizacyjnego chaosu, powinna być odpowiednio zaplanowana. Planowanie najlepiej rozpocząć już na kilka tygodni przed samą zmianą adresu, a jeśli istnieje taka możliwość, to nawet kilka miesięcy.

Pierwszym krokiem powinna być ewidencja sprzętów, urządzeń, mebli, dokumentów oraz innych przedmiotów, które mają się znaleźć w nowej siedzibie firmy. Przy okazji tworzenia listy możesz od razu wziąć się za porządki i wyrzucić lub sprzedać niepotrzebne wyposażenie. Pozbywając się zbędnych rzeczy, zaoszczędzisz czas, który musiałbyś przeznaczyć na ich pakowanie, a także zmniejszysz koszty przeprowadzki.

Sporządź również listę materiałów do pakowania. Powinny się na niej znaleźć kartony w różnych rozmiarach, folia bąbelkowa lub wypełniacze do paczek (np. skropak) do zabezpieczenia sprzętu, a także szeroka taśma klejąca. Zaplanuj również czynności na kolejne dni, takie jak np. pakowanie dokumentów czy przeniesienie usług internetowych.

  1. Wybór firmy przeprowadzkowej

Podczas planowania przeprowadzki firm, warto w planach uwzględnić również zatrudnienie profesjonalistów oferujących usługi przeprowadzek. Wbrew pozorom zmiana lokalizacji przedsiębiorstwa nie jest wcale łatwą sprawą. Samo załatwianie formalności zajmuje sporo czasu, co często sprawia, że przeprowadzka odbywa się w wielkim pośpiechu. A przecież wiadomo nie od dziś, że pośpiech jest najgorszym z możliwych doradców! Dlatego w kwestii przeprowadzki warto się zwrócić do profesjonalistów.

Oczywiście różne firmy przeprowadzkowe oferują różne usługi. Na przykład firma przeprowadzkowa https://www.autor.pl/oferta oferuje swoim klientom nie tylko samo zniesienie, przewiezienie i wniesienie mienia, ale również demontaż i montaż mebli, niszczenie dokumentów (opatrzone certyfikatem), a nawet sprzątanie pomieszczeń po zakończeniu usługi przeprowadzki. Tak skonstruowana oferta pozwoli Ci przebrnąć przez proces przeprowadzki ze spokojem i bez strat.

  1. Aktualizacja adresu firmy

Na aktualizację adresu firmy w urzędach masz zaledwie 7 dni. To, gdzie zgłaszasz tę zmianę, zależy od tego, w jakiej formie jest prowadzona firma. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej aktualizujesz dane w CEIDG, zmiana adresu spółki prawa handlowego musi być z kolei zgłoszona w rejestrze KRS.

Zmiana adresu powinna być również zgłoszona u wszystkich dostawców mediów oraz usługodawców. Nie zapomnij również o najważniejszych, czyli… o kontrahentach. A także zaktualizuj dane firmy w mediach społecznościowych, wizytówce Google oraz stronie firmowej — jeśli taką posiadasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *