Weterynarz podpowiada – jak zadbać o kondycję swojego psa

Aktywność i kondycja fizyczna są często podkreślane jako kluczowe elementy zdrowego stylu życia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu na ogólny stan zdrowia, dlatego też coraz częściej rezygnujemy z samochodu na rzecz roweru i bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy.

W przypadku naszych czworonogów kondycja, zarówno ta fizyczna, jak i psychiczna, jest równie ważna. Jednak o to, żeby była dobra, musimy zadbać my. Nie wiesz, co zrobić by Twój pies był okazem zdrowia? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Zrównoważona dieta = przepis na sukces

Z pewnością nie raz w swoim życiu słyszałeś powiedzenie: „Jesteś tym, co jesz”. Jeśli myślisz, że dotyczy ono tylko ludzi, to jesteś w wielkim błędzie. Śmieciowe, tłuste jedzenie, pozbawione ważnych składników odżywczych nie jest odpowiednie dla żadnego organizmu. Przy takiej diecie, Twój zwierzak szybko stanie się otyły, chorowity i… nieszczęśliwy. Zaczną mu szwankować nerki, układ wydalniczy i pojawią się problemy ze skórą.

Dlatego jeśli chcesz w domu mieć zdrowego i szczęśliwego psiaka, koniecznie zadbaj o jego dietę, która powinna być dostosowana do rasy, wieku i poziomu aktywności Twojego pupila. Pamiętaj, że zapewnienie mu wysokiej jakości karmy jest kluczowym elementem, jeśli chcesz zadbać o jego dobre samopoczucie i długotrwałe zdrowie.

Oczywiście oprócz karmy, Twój pies zawsze musi mieć dostęp do świeżej, czystej wody! Jest to niezwykle ważne, nie tylko ze względu na kondycję, ale także jeśli chodzi o kwestię utrzymania zdrowego układu pokarmowego psa.

Oczywiście pierwszą osobą, z jaką powinieneś skonsultować wszelkiego rodzaju zmiany w jadłospisie Twojego czworonoga, powinien być weterynarz. A skoro o wilku mowa, to czas na następny punkt, którym jest…

Profilaktyka zdrowotna

Właściciele psów często zapominają o wizytach kontrolnych, czy, co gorsza, szczepieniach swoich czworonogów. Tymczasem weterynarze ostrzegają, że takie zaniedbania wiążą się w przyszłości z przykrymi konsekwencjami i problemami zdrowotnymi psów.

Czasem zwykłe badanie przeprowadzone przez weterynarza w klinice, takiej jak https://www.levet.pl, świadczącej różnego rodzaju usługi weterynaryjne, może uratować życie Twojego pupila. Już podstawowe badania powiedzą wiele weterynarzowi o ogólnym stanie zdrowia Twojego psa, a także o jego kondycji.

Z kolei szczepienia uchronią go przed wieloma niebezpiecznymi chorobami.

Ruch to zdrowie!

Spacer wokół bloku na szybkie załatwienie potrzeb fizjologicznych, to nie jest aktywność fizyczna! Za to długi spacer, bieg, aportowanie, zabawy ruchowe itp. z całą pewnością nią są. Jeśli zależy Ci więc na dobrej kondycji Twojego zwierzaka, to koniecznie zapewnij mu odpowiednią dawkę ruchu.

Dzięki długim spacerom i ćwiczeniom zadbasz o układ krążenia i trawienny swojego psa, a przy okazji pomożesz mu pozbyć się w bezpieczny i przyjemny sposób nadmiaru energii. Nie wspominając już o tym, że aktywny pobyt na świeżym powietrzu także dla Twojego zdrowia będzie miał zbawienny wpływ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *