Oryginalne stoliki do salonu – przegląd pomysłów

Stoliki do salonu nie są obowiązkowym elementem wystroju, ale nadają pomieszczeniu ciekawego stylu. Oprócz tego mogą być oczywiście bardzo praktyczne. Wybierając stolik kawowy do domu, trzeba jednak przeanalizować różne oferty i postarać się znaleźć taką, która najlepiej będzie współgrała wizualnie z otoczeniem. Z jakich rodzajów stolików salonowych można wybierać? Które style są obecnie najbardziej popularne?

Unikalne stoliki nowoczesne

Stoliki nowoczesne to bardzo ogólna i pojemna kategoria, ale jednocześnie ta, która zyskuje największą rozpoznawalność. Przez ostatnie lata unikalne stoliki w różnych wariacjach minimalistycznych zaczęły podbijać nasze domy. Goszczą zresztą nie tylko w salonach, ale także w biurach.

Tego typu meble charakteryzują się częściowym eklektyzmem i przełamywaniem standardów. Najłatwiej dostrzec to można na płaszczyźnie geometrii, która często celowo zostaje zaburzona, dzięki czemu mamy do czynienia z wyraźnie oryginalnym wizualnie produktem. Nie brakuje propozycji modułowych, czyli stolików kawowych, które składają się z kilku osobnych, możliwych do połączenia części. Jednak stoliki nowoczesne do salonu mogą być także znacznie prostsze. Gładki, nierzadko przeszklony mebel, to wszystko, czego potrzebujemy. Postawienie na prostotę i funkcjonalność jest tu wyraźnie widoczne. A jeśli o nich mowa, to nie można nie wspomnieć o dodatkach takich mebli, np. ciekawie rozlokowanego oświetlenia LED, skrzętnie ukrytych małych szufladek czy półek pod stolikiem. Oryginalne stoliki tego typu i wiele innych znajdziesz w sklepie Uniqformhttps://uniqform.pl/stoly-stoliki.

Stoliki designerskie z naturalnego drewna

Kolejnym ciekawym wariantem są unikalne stoliki z litego drewna w postaci konsol lub ław. Charakteryzują się zwykle obniżoną wysokością i niesamowitym wykończeniem. Meble te znajdziemy w różnych wariantach stylistycznych. Nie brakuje propozycji morskich, w stylu kolonialnym, a nawet w stylu boho. Doskonale sprawdzą się do wnętrz klimatycznie zaaranżowanych z naciskiem na ekspozycję naturalnych mebli drewnianych.

Jeśli jeszcze bardziej pragniemy podkreślić wagę tego szlachetnego materiału, możemy też wybrać stoliki z pnia drzewa. Usytuowany zazwyczaj na industrialnych lub minimalistycznych nóżkach plaster drzewa będzie dodawał egzotyki, a do tego zapewni dużo przestrzeni. Stoliki, konsole nowoczesne mogą także występować w podobnych formach.

Stolik kawowy z motywem pnia

Ławy i stoliki w stylu skandynawskim

Klasyczny stolik skandynawski ze stylistycznym twistem w postaci wypełnienia części żywicą epoksydową świetnie dopasuje się do różnego otoczenia. Stoliki designerskie z żywicą są niezwykle uniwersalne, ale trzeba pamiętać o tym, że ze względu na unikalność takiej propozycji to właśnie takie meble odgrywają w pomieszczeniu pierwsze skrzypce i natychmiast przyciągają uwagę gości. Wszystkie wskazane w tym artykule propozycje stanowią jedynie ułamek tego, co możemy znaleźć w dobrym sklepie meblowym. Nowoczesnych i wyróżniających się mebli cały czas przybywa, dlatego warto dokładnie sprawdzić aktualne oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *