Okulary od optyka internetowego

Ciężko wyobrazić sobie życie w momencie kiedy nie widzimy. Patrzenie jest dla nas niczym oddychanie. Jest to dla nas tak normalne, że nie zastanawiamy się nad kondycją naszych oczu, dopóki coś się nie zacznie dziać. Musimy pamiętać, aby dbać o nie już od najmłodszych lat. Dane dotyczące liczby osób, które mają wady wzroku alarmują. Mało kto stosuje działania profilaktyczne, które w dużym stopniu ograniczają lub opóźniają występowanie problemów z oczami. Wady wzroku wynikają m.in. z tego, że rzadko badamy swoje oczy albo nosimy źle dobrane okulary. Jest to dość zadziwiające jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to jeden z najważniejszych zmysłów. Jednak czym są wspomniane wady wzroku? Jest to niezdolność oczu do tworzenia dobrze zogniskowanego obrazu.

Statystyki dotyczące naszego wzroku

Badania wykazują, że ok. 30% ankietowanych badało oczy ponad 2 lata temu, a aż 7% powiedziało, że nigdy nie robiło tego typu badań. Efektem tego, prawie połowa Polaków ma kłopoty z dobrym widzeniem. Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2020r. ok. 75 mln osób będzie niewidome! Aby temu zapobiec, należy regularnie badań wzrok, ale przede wszystkim zacząć wprowadzić w życie profilaktykę.

Dziewczyna w okularach

Jak dobrze dobrać okulary?

Jeśli zostanie u nas wykryta wada wzroku, lub sami stwierdzimy, że bez okularów się nie już nie obejdzie, powinniśmy udać się po nie do salonu optycznego, lub skorzystać z usług optyka internetowego. Na naszych oczach nie powinnyśmy oszczędzać. Okularów nie zmieniamy co miesiąc, więc nasz portfel znacząco na tym wydatku nie ucierpi. Kolejna kwestia do dobór szkieł. Wizyta u optyka powinna być poprzedzona konsultacją z lekarzem, który dokładnie przebada nasz wzrok i określi jaką mamy wadę. Z takimi informacjami możemy szukać okularów. Kupowanie okularów w innych miejscach niż salon optyczny, może negatywnie wpłynąć na kondycje naszych oczu. Źle dobrane szkła mogą wywołać bóle głowy, oczu, będziemy niewyraźnie widzieć. Nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *