Metalowe meble – w poszukiwaniu trwałości

Wielu z nas kupuje meble kierując się jedynie dwiema cechami – ich ceną i estetyką. Taka taktyka sprawdza się w przypadku przedmiotów do domowego użytku, które nie będą bardzo eksploatowane i narażone na brud lub zniszczenie. Niestety, w niektórych miejscach potrzebne są meble o szczególnej odporności na zużycie, wytrzymałe i zdolne wiele znieść – działanie czynników atmosferycznych i substancji chemicznych, obtłuczenia, duże ciężary. W takich sytuacjach wycieczka do zwykłego sklepu meblarskiego na nic się nie zda. Nie znajdziemy tam interesujących nas towarów.

Metal do zadań specjalnych

Meble o szczególnych cechach są konieczne wszędzie tam, gdzie wykonuje się specjalne zadania. Drewniane sprzęty w gabinecie lekarskim lub szpitalu byłyby bardzo ciężkie do utrzymania w czystości. Stanowiłyby wręcz pożywkę dla rozwoju bakterii i zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Plastikowe lub sklejkowe meble nie znajdą zastosowania w warsztacie, w którym nie dość, że trzymamy przedmioty niejednokrotnie bardzo ciężkie, to jeszcze łatwo o plamy ze smaru, farby, lakierów. Wyposażenie szkolne również musi charakteryzować się odpowiednią trwałością i być bezpieczne dla dzieci, a każde biuro powinno mieć biurka i szafy umożliwiające ukrycie poufnej dokumentacji przed osobami niepożądanymi. Nic więc dziwnego, że zwyczajne sklepy meblarskie nie oferują towarów zdolnych zadowolić klienta urządzającego szpital, obiekt sportowy, bank czy placówkę edukacyjną. W takich miejscach najlepiej sprawią się np. metalowe meble ze specjalistycznych sklepów meblarskich. Zbudowane z materiałów niełatwych do zniszczenia, są idealne do takich miejsc. Można je łatwo czyścić lub odkazić bez obaw o ich estetykę. Można je obciążyć, wydać na pastwę rozochoconych dzieci lub pełnych energii sportowców, można w nich bezpieczne przechowywać materiały niebezpieczne, leki czy firmowe papiery. Metalowe meble będą najwłaściwszym wyborem dla wymagającego klienta.

Wytrzymałe meble metalowe w warsztacie

Bezpieczeństwo i estetyka

Choć mają przedstawiać przede wszystkim wartość użytkową, metalowe meble powinny być również atrakcyjne wizualnie. Na życzenie klienta mogą być barwione lub zadrukowane w technologii UV. Szkoły lub szpitalne oddziały dziecięce bardzo często zamawiają meble ozdobione obrazkami lub wizerunkami bohaterów kreskówek. Dzięki temu wyposażone w nie wnętrze nabiera szczególnego, przyjaznego dla najmłodszych charakteru. Inni decydują się niejednokrotnie na druk firmowego logo lub numerów porządkowych. Ponadto sprzęty do zadań specjalnych muszą spełniać normy BHP, być przyjazne dla użytkowników, odporne na przeciążenia i na dziecięce harce, barwione z pomocą nietoksycznych środków.

Tyle wymagań niełatwo spełnić, choć jest to niezbędne – użytkownik musi być zadowolony z zakupu. Koniec końców metalowe meble produkowane są na potrzeby instytucji o szczególnych potrzebach, niejednokrotnie wykonujących prace społecznie potrzebne i użyteczne. Muszą być zgodne z wszelkimi normami, posiadać atesty higieniczne, certyfikaty ISO i gwarantować wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Kupując metalowe meble koniecznie upewnij się, że firma realizująca Twoje zamówienie może pochwalić się potrzebną dokumentacją, a ich meble są przeznaczone do specjalistycznego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *