Kłopotliwa przeprowadzka

Przeprowadzka to stresująca sytuacja dla wielu osób. Dzieję się tak dlatego, że zmieniamy miejsce zamieszkania i otoczenie na zupełnie inne. Niektórzy martwią się czy wszystkie rzeczy dotrą na miejsce w idealnym stanie, czy antyki nie zniszczą się w transporcie. Takich emocji można jednak łatwo uniknąć. Idealnym rozwiązaniem, gdy odczuwamy panikę jest zrobienie listy. Przygotowanie paczek do transportu również pozwoli na relaks i poukłada nasze zestresowane nerwy.

Rodzaje przeprowadzek

Istnieje kilka rodzajów przeprowadzek. W zależności czy jesteśmy osobą prywatną i przenosimy swoje meble z mieszkania, czy jesteśmy przedsiębiorstwem, które przeprowadza biuro, każda z usług wymaga indywidualnego podejścia. Można wyróżnić:

  • przeprowadzki lokalne – polegają one na transporcie i rozładunku osobistych rzeczy. Meble powinny być odpowiednio zabezpieczone specjalną folią bąbelkową lub streczem.
  • przeprowadzki międzynarodowe – taki transport wymaga wcześniejszego kontaktu z firmą przewozową. Jest to działanie na dużą skalę. Wszystkie paczki przejdą długa drogę, dlatego trzeba odpowiednio je zapakować. Wszelkich informacji powinna udzielić osoba transportująca.
     
  • transport antyków – antyki oraz instrumenty muzyczne muszą być transportowane w specjalnych samochodach. Rozładunek, np. pianina odbywa się na przeznaczonych do tego pasach.
  • transport mebli ponadgabarytowych – takie przedmioty o niestandardowej budowie muszą być przenoszone za pomocą specjalnie dostosowanych do takich zadań samochodów.

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Wiele osób woli samemu zorganizować taką przeprowadzkę, nie jest to do końca dobre. Czasami lepiej poprosić o pomoc profesjonalną firmę transportową. Posiada ona odpowiedni sprzęt oraz pojemne samochody. Wcześniej należy zgłosić im co chcemy przewieźć, a na pewno dostosują się do naszych potrzeb. Przedmioty, które należy zaznaczyć na pudłach jako produkty kruche to szklane elementy, warto też zaznaczyć pudła z dużymi, bądź bardzo wartościowymi rzeczami, jak antyki czy sprzęt AGD, by w momencie przeprowadzki przykładać szczególną uwagę do ich transportu. W każdym województwie można znaleźć firmę oferującą przeprowadzki. Warto zawierzyć im zorganizowanie transportu, ponieważ znają się na tym najlepiej. Niektórych odstraszają ceny, jednak obecnie można znaleźć wykonawców na każdą kieszeń.  

Bezpieczne pakowanie kruchych przedmiotów

Organizacja przeprowadzki

Warto pamiętać przed przystąpieniem do pakowania, aby najpierw ułożyć rzeczy od najpotrzebniejszych, do tych rzadko używanych. W ten sposób zaoszczędzimy czas przy rozpakowywaniu. Po przyjechaniu na miejsce docelowe najpierw rozpakowujemy te pudła, które zawierają najcenniejsze, najpotrzebniejsze rzeczy, a te z rzadko używanymi możemy zostawić na późniejszy czas, chowając je w piwnicy czy na strychu. Warto także opisywać pudła, by wiedzieć, co w którym się znajduje. To z pewnością ułatwi zaplanowanie odpowiednich miejsc na te rzeczy. I nie będziemy rozpakowywać pudeł z ubraniami i elementami do kuchni w tym samym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *