Jak zapobiec problemom z nietrzymaniem moczu?

Wbrew pozorom nietrzymanie moczu to przypadłość powszechna. Spotyka to co drugą kobietę i jedną trzecią mężczyzn. Jest to wstydliwe schorzenie, które przypomina o starzeniu się bardziej niż zmarszczki. Dzięki profilaktyce możemy uniknąć wstydliwego problemu.

Dobra dieta

Głównym sposobem na uniknięcie problemów z pęcherzem jest utrzymywanie diety. Łatwo jest to powiedzieć, jednak zdrowa dieta nie oznacza, że nie możemy nigdy jeść frytek. Wystarczy spożywać odpowiednie ilości warzyw oraz owoców. W szczególności chodzi tutaj o nektary ze świeżych warzyw. Dodatkowo należy spożywać odpowiednie ilości błonnika. Ułatwi to trawienie i odpowiednio odżywi organizm. Ważnym czynnikiem jest także regularne spożywanie posiłków. Dzięki temu układ trawienny będzie przyzwyczajony do cyklu pracy. Innymi czynnikami wpływającymi na unikanie nietrzymania moczu jest spożywanie odpowiedniej ilości wody oraz ograniczanie używek takich jak kofeina czy alkohol.

Ćwiczenia dla każdego

Jak wiadomo nietrzymanie moczy może być także spowodowane zbyt dużą masą ciała. Jeśli nasz wskaźnik BMI wynosi powyżej 30 powinniśmy skupić się na odpowiednich ćwiczeniach, które pozwolą nam ograniczyć wagę. Oprócz programu ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową winniśmy wzmacniać nasze mięśnie dna miednicy. Są to jedne z najprostszych ćwiczeń. Polegają na zaciskaniu i kurczeniu się mięśni ujścia cewki moczowej. Dzięki temu mięśnie będą w lepszej formie i prawdopodobnie ominie nas wysiłkowe nietrzymanie moczu, które jest jedną z najpowszechniejszych form tego schorzenia.

Tak powszechny problem jak nietrzymanie moczu zwykle jest spowodowany zmniejszeniem siły mięśni miednicy. Oczywiście zdarzają się dolegliwości genetyczne, które wywołują to schorzenie jednak są one rzadkością. Dlatego stosując powyższe porady może uda się nam uniknąć tego problemu w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *