Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Znalezienie idealnego dentysty nie jest proste. Musimy przecież mieć do niego ogromne zaufanie. Nie może być jedynie doskonałym fachowcem, lecz też psychologiem. Jego zadaniem jest nie tylko leczenie zębów, ale i doradzanie w doborze pasty czy suplementów wzmacniających zęby. W poszukiwaniach pomoże nam internet. Tutaj można znaleźć wiele opinii na temat stomatologów. Warto również zapytać się znajomych i rodziny.

Czym kierować się wybierając dentystę?

Kiedy poszukujemy dobrego gabinetu stomatologicznego przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na czystość. W takim miejscu musi być niezwykle sterylnie. Ważna jest również atmosfera panująca w gabinecie. Zazwyczaj pierwsza wita nas recepcjonistka. Już po kontakcie z nią możemy wiele stwierdzić. Wybór stomatologa to bardzo ważna sprawa. Musi mieć dobre podejście do każdego pacjenta, zwłaszcza dzieci oraz próbować rozluźnić nerwową atmosferę. Przed wizytą sprawdź stronę internetową gabinetu i zobacz jakie zabiegi oferują.

Pacjentka w trakcie wizyty u dentysty

W jaki sposób przełamać strach przed stomatologiem?

Wiele osób cierpi na tak zwaną dentofobię. Jest to duży strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Przypadłość ta spowodowana jest traumą we wczesnym dzieciństwie, kiedy to widok przyrządów dentystycznych wywoływał wielkie emocje, a odgłos borowania wspominamy z dreszczami przerażenia na skórze. Nie były też pomocne zapewne straszne historie opowiadane przez starsze rodzeństwo czy inne dzieci. Obecnie istnieje wiele sposobów, by nie stresować się podczas wizyty u lekarza. Można poprosić o melisę czy relaksacyjną muzykę, która złagodzi nerwy. Jeśli przerażają nas zastrzyki to zamiast klasycznego znieczulenia, można poprosić o żel łagodzący. Po zastosowaniu takich „rozluźniaczy” wszystko powinno pójść sprawnie.

Jedna myśl na temat “Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

  • 2 lipca 2020 o 16:45
    Permalink

    Przełamać strach przed dentystą…nie da się, ale można go na tyle łagodzić, by jednak przebrnąć przez potrzebną wizytę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *