Jak przyśpieszyć wdrażanie nowych pracowników?

Podstawową kwestią jaką musi wypełnić każdy pracodawca jest wyszkolenie nowego pracownika. I nie chodzi tutaj jedynie o jego kompetencje w obrębie danego stanowiska. Kluczowymi wymaganiami są te szkolenia, które są wymagane przez polskie prawodawstwo. Chodzi tutaj o przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy czy ubezpieczeń. Na szczęście nie trzeba już wykonywać tego rodzaju szkoleń w odległych placówkach szkoleniowych.

Przewaga bhp online

Biorąc pod uwagę wiele obowiązków leżących na barkach pracodawcy, nie zawsze ma on czas aby dodatkowo załatwiać szkolenia bhp przez zewnętrzną firmę. Najszybszym sposobem jest zapoznanie pracowników z bezpieczeństwem i higieną pracy poprzez szkolenia e-learningowe. Są one tworzone przez specjalistów z danej dziedziny i możemy dobrać ich typ dokładnie do typu naszej działalności. I nie wymagają one dodatkowych godzin spędzonych na dojeżdżaniu do ośrodka szkoleniowego czy szukania dodatkowego miejsca w firmie na przeprowadzenie tego rodzaju szkolenia. Wystarczy komputer i dany pracownik przed rozpoczęciem pracy może zostać zapoznany z zasadami pracy.

Agentka ubezpieczeniowa

Kursy na agentów ubezpieczeniowych

Innym rodzajem szkoleń, które mogą zostać przeprowadzone za pośrednictwem internetu są szkolenia knf online. Zostanie agentem ubezpieczeniowym z pozoru wydaje się czymś prostym. Jednak ten zawód ma swoje ramy prawne i nie wystarczy znać ofertę danej firmy aby rozpocząć pracę jako agent ubezpieczeniowy. Znajomość przepisów prawnych, ram pracy ustalonych przez rozporządzenia ministra finansów to jedynie początek tego czego musi się nauczyć przyszły agent ubezpieczeniowy. Stąd wymagane ponad sto godzin szkoleniowych może być wykonane zdalnie za pośrednictwem szkolenia knf online.

Jak widać szkolenia e-learningowe są wymagane nie tylko w kwestiach związanych z klasycznym poszerzaniem swoich kompetencji ale także uzyskiwania uprawnień. Nie musimy już dojeżdżać na szkolenie do sąsiedniego miasta czy przebijać się przez miejskie korki, a jedynie zasiąść przed komputerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *