Jak mądrze korzystać z usług lekarza za granicą?

Coraz więcej osób, zniechęconych poszukiwaniem pracy w Polsce, decyduje się na wyjazd za granicę. W większości są to decyzje spontaniczne, wywołane opowieściami znajomych o szalonych możliwościach, jakie oferuje Zachód. A za punkt centralny tętniącego życia i wielu ofert pracy uznaje się Londyn. Nieplanowane wyjazdy mają oczywiście plusy, zwłaszcza dla osób, które w normalnych warunkach bardzo długo analizowałyby wszystkie za i przeciw wyjazdu. Jednak wiąże się to również z pewnymi problemami, których czasem nie da się przewidzieć, a czasem pojawiają się po dłuższym okresie.

Pierwszym poważnym problemem, z którym stykają się emigranci, jest korzystanie ze służby zdrowia. Normalnym jest, że w końcu zachorujemy, albo nasze dziecko będzie wymagało konsultacji z pediatrą, może też przydarzyć nam się jakiś wypadek, w wyniku którego złamiemy rękę czy nogę i będzie wymagana interwencja chirurga w Londynie, wykonanie usg, a później rehabilitacja. Większość osób, przed wyjazdem za granicę nie zastanawia się nad takimi sytuacjami, co skutkuje później dużym stresem, gdyż powszechnie wiadomo, że opieka medyczna za granicą jest bardzo kosztowna. W niektórych przypadkach osoby opuszczające ojczyznę wyrabiają europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Ułatwia ona na pewno wiele formalności, jednak nie zawsze jest gwarancją pomyślnego załatwienia sprawy.

Lekarka w przychodni

Opieka medyczna za granicą

Dobra wiadomość dla osób mieszkających w Londynie jest taka, że znajduje się tam polska przychodnia, która zatrudnia polskich lekarzy. Można tam skorzystać z porady i konsultacji takich specjalistów jak: dentysta, ginekolog, urolog, dermatolog. Wykonać można także niektóre badania jak gastroskopia, rektoskopia czy usg. Obsługa przez polskich lekarzy czy pobyt w polskiej klinice w sytuacji zagrożenia, gdy dodatkowo jesteśmy za granicą daje nam dużo większe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo w takich momentach bariera językowa może mocno utrudniać działania. Pamiętajmy zatem, gdy jesteśmy za granicą o szukaniu polskich placówek, które z pewnością najskuteczniej nam pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *