Hotel nad morzem w Międzyzdrojach – wypoczynkowy raj dla całych rodzin

Wakacje nad polskim morzem mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Zatłoczone plaże i kapryśna pogoda to najczęstsze powody do narzekań. Czy jednak warto przez takie drobiazgi rezygnować z prozdrowotnych właściwości nadmorskiej bryzy i niezapomnianych wrażeń z rodzinnych wakacji? Nad morzem możesz ciekawie spędzić czas nawet jeśli pogoda nie dopisuje – wystarczy, że wybierzesz odpowiednie miejsce na odpoczynek, takie jak ośrodek w Międzyzdrojach! Tutaj nie ma czasu na nudę. Zresztą zobacz sam!

Międzyzdroje i piękno przyrody

Zanim zaczniemy wymieniać atrakcje turystyczne, jakie czekają w Międzyzdrojach, warto, choć chwilę, pochylić się nad urokami tutejszej przyrody. A trzeba wiedzieć, że jest co podziwiać! A wszystko za sprawą idealnego położenia tego popularnego nadmorskiego kurortu.

Międzyzdroje bowiem są usytuowane na największej polskiej wyspie — Wolin, która słynie z pięknej i niecodziennej roślinności. Miasto to położone jest też na najstarszym, pod względem geologicznym, obszarze, co ma pozytywny wpływ na krajobraz miasta (liczne pagórki i jeziorka polodowcowe).

Co ciekawe, uwarunkowanie geologiczne ma również ogromny wpływ na panujący w Międzyzdrojach mikroklimat, w związku z czym wilgotne powietrze unoszące się w Międzyzdrojach jest wyjątkowo bogate w jod oraz sole mineralne, dzięki czemu zresztą kurort zasłynął jako miejscowość uzdrowiskowa.

Atrakcje w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to taka nadbałtycka perełka, a w szczególności latem, kiedy, za sprawą corocznego festiwalu gwiazd, miasto tętni życiem! Do najpopularniejszych atrakcji i jednocześnie najczęściej odwiedzanych miejsc z pewnością należy molo (400 m długości!) oraz Aleja Gwiazd — czyli polski Hollywood Walk of Fame.

Na najmłodszych wczasowiczów czeka garść międzyplanetarnej wiedzy i wspaniałych widoków w planetarium, a także oceanarium, w którym można podziwiać ryby z każdego zakątka świata.

Na wizytę w Parku miniatur cieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli (szczególnie tatusiowie), gdzie oprócz modeli (w skali 1:25) zabytków z różnych krajów nadbałtyckich, można podziwiać wspaniałą makietę z kolejkami wielkości 500 m2!Gratką dla miłośników przyrody z pewnością będą odwiedziny w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego, a także zagroda żubrów.

Po całym dniu zwiedzania wieczór można spędzić, relaksując się w SPA nad morzem. Dobrze będzie zresztą pomyśleć o takiej możliwości, już rezerwując pokoje w Międzyzdrojach. Dlaczego? Gabinety odnowy biologicznej są bardzo oblegane, przez co trudno dostępne. Dlatego lepszym pomysłem jest hotel nad morzem ze SPA, taki jak np. https://miedzyzdrojespa.pl, gdzie nie będziesz się musiał martwić, że nie dostaniesz się na wymarzone zabiegi i kojące masaże.

Podsumowanie

Wymieniliśmy zaledwie kilka z wielu atrakcji turystycznych dostępnych w Międzyzdrojach. Jeśli wolisz miejsca mniej zatłoczone niż słynna aleja gwiazd, możesz wybrać się również na zwiedzanie pobliskich okolic Międzyzdrojów. Czekają na Ciebie Tarasy Widokowe w Lubinie, cudowne Jezioro Turkusowe w Wapnicy, czy, dla miłośników historii – Mini Muzeum Broni Bunkier V3 w Zalesiu. Dni deszczowe możesz spędzić w hotelowym SPA czy pluskając się z dziećmi w hotelowym basenie – oczywiście jeśli ośrodek wczasowy nad morzem, który wybrałeś, takowy posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *