Eleganckie akcesoria dla eleganckiego mężczyzny

W świecie, gdzie dominują różne style, warto pamiętać o tym klasycznym, wyjściowym. Mężczyźni zazwyczaj wybierają garnitury. Jednak nie sam garnitur zdobi człowieka. Warto więc zwrócić uwagę na akcesoria, które mogą dopełnić wyglądu naszej wymarzonej stylizacji.

Klasyczne dodatki, które powinien mieć każdy mężczyzna

Prócz garnituru każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie kilka krawatów, pasujących do różnych okazji, czy też much. Kolor, materiał, wzór jest zależny od gustu i stylu danej osoby. Mnogość wiązań ułatwia w zaznaczeniu swojego charakteru. A jeśli nie krawat? Warto postawić na muchę, klasyczną lub bardziej nowoczesną.

Drugim niezbędnym dodatkiem do eleganckiego stroju są spinki do koszuli – najlepiej tworzące komplet ze spinką do krawata. Tutaj Panowie mają jeszcze szerszy wybór w designie, niż w przypadku dodatku na szyję. Złoto, srebro, kamienie szlachetne, gładkie, ze wzorem…do wyboru, do koloru. Przy wyborze spinek Panowie powinni kierować się swoim poczuciem estetyki oraz charakterem, jaki chcą zaprezentować otoczeniu. Mimo, że to drobne dodatki, potrafią przykuć uwagę, jeśli wybierze się ich odpowiedni styl.

Jest jeszcze jeden, niezbędny dodatek do garnituru, który w swojej szafie powinien mieć każdy gentleman. Jest to pasek lub szelki, dzięki którym spodnie na pewno będą się trzymać na swoim miejscu. Zarówno jeden, jak i drugi element podtrzymujący dolną część garderoby powinien być dobrze dopasowany do garnituru i dodatków. Kolorystyka powinna być spójna z całą stylizacją. Zazwyczaj mężczyźni decydują się na brązowe lub czarne paski/szelki. Nie jest faux pas wybrać pasek w kolorze garnituru, natomiast odważniejszym Panom można polecić szelki, czy pasek wręcz kontrastujące z kolorem garnituru (np. czerwone szelki do granatowego garnituru).

Ostatnim dodatkiem są oczywiście buty. Buty, które powinny dopełniać całej stylizacji. Tak jak w wypadku pasków czy szelek, Panowie decydują się głównie na kolory ziemi (brązy), czy klasyczną czerń. Matowe, czy lakierowane – tutaj to jest już wybór osobisty kierowany poczuciem własnej estetyki. Jednak przy wyborze butów najlepiej zwrócić na…wygodę noszenia.

Eleganckie spinki do mankietów

Akcesoria dopełniające stylizację eleganckiego mężczyzny

Prócz klasycznych dodatków, warto też zainwestować w takie, które nie są oczywiste, które kojarzą się nam z klasycznym gentlemanem. Nie raz jednak udowadniano, że klasyka potrafi przetrwać stulecia i być wciąż modna. Co więc warto zakupić do garnituru?

Poszetki do garnituru, czyli drobny element wieńczący elegancką stylizację. Poszetka jest to niewielka chusteczka, zazwyczaj kontrastująca z kolorem krawata, czy muchy, jednakże spójna z resztą stylizacji. Więcej na ten temat warto przeczytać w naszym osobnym artykule, do którego lektury zachęcamy.

Świeci słońce? Pada deszcz? Na każdą pogodę trzeba się ubezpieczyć. Dlatego warto mieć w swojej garderobie także akcesoria, które z garniturem będą tworzyły spójną całość. Najlepiej wybrać takie, które nie będą pasować tylko do jednej stylizacji. Warto więc wybrać okulary przeciwsłoneczne, czy parasol, które dopełnią niejedną kreację. W przypadku okularów słonecznych warto postawić na kształt i kolor oprawek zgodny ze stylistyką noszonych ubrań i charakteru samego zainteresowanego. W przypadku męskich parasoli warto przeczytać wskazany artykuł, by wybrać najbardziej odpowiedni.

Ostatnim, nieco ekstrawaganckim dodatkiem jest kwiat do butonierki. Jednak ten dodatek warto pozostawiać na specjalne okazje, chociaż nikt nie broni go nosić jako zwykły dodatek do stylizacji. Najpopularniejszym z kwiatów jest oczywiście tradycyjny goździk, aczkolwiek obecnie używa się prawie każdego gatunku kwiatów. Kolor – najlepiej dopasowany do poszetki, jeśli takową już mamy. A jeśli nie, to warto postawić na klasykę – biel lub czerwień.

Oczywiście każdy mężczyzna przy wyborze akcesoriów kieruje się własnym poczuciem estetyki. Niektórzy wybierają minimalizm, jeśli chodzi o dodatki. Jedni stawiają na klasyczne akcesoria, a jeszcze inni lubią bawić się w tworzenie coraz to nowych kombinacji i eksperymentują z różnymi dodatkami. Niezależnie od wyborów należy pamiętać, że akcesoria to idealne dopełnienie każdej stylizacji i warto nimi podkreślać swój wyjątkowy charakter.

Jedna myśl na temat “Eleganckie akcesoria dla eleganckiego mężczyzny

  • 8 września 2020 o 07:47
    Permalink

    Krawaty, spinki, poszetki, buty i wiele, wiele innych akcesoriów. A mówi się, że to kobietom garderoba pęka w szwach 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *