Czy palenie jest niemodne?

W dawnych czasach palenie było bardzo popularne. Było ono symbolem bohemy. Słodki dymek unosił się w modnych kawiarniach. Dawniej dziennikarze nawet, będąc na antenie nie rozstawali się z tym papierosem. Na uniwersytetach podczas wykładów każdy miał na swojej ławce popielniczkę i palenie było normalne. Unoszący się dym był uważany za atrybut ludzi uczonych, sławnych oraz artystów. Dziś na szczęście jego znaczenie się zmienia. Lekarze już od wielu lat biją na alarm. Według nich zawarta w tytoniu nikotyna silnie uzależnia. Działanie jej można porównać do silnych narkotyków. Bardzo często palacze, jako plus podają jej kojące właściwości. W obecnych czasach można zauważyć rosnącą popularność zdrowego trybu życia. Kluby fitness przeżywają oblężenie. Modnie jest dbać o kondycję. Ekologiczny trend sprawił, że ludzie zaczęli bardziej o siebie dbać. Takie podejście łączy się z rzuceniem palenia. Nie jest to jednak proste.

Najpopularniejsze metody na rzucenie palenia.

Wielu śmiałków podjęło to trudne wyzwanie, jakim jest porzucenie nałogu. Nikotyna bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i silnie uzależnia. Wyrwanie się z jej szponów nie należy do najprostszych. Najważniejsza w tym procesie jest bardzo silna wola. Na rynku istnieje wiele metod naturalnych i farmakologicznych wspomagających palaczy w trudach. Najbardziej kontrowersyjną terapią jest hipnoza. Dzięki niej nałóg, usadowiony w podświadomości, musi zostać wymazany. Bezpośrednia sugestia wspomaga mentalnie pacjenta. Niektórzy twierdzą, że należy stopniowo zmniejszać ilość nikotyny we krwi. Pomóc w tym mają różnego rodzaju plastry nikotynowe. Brak papierosa w ręku często denerwuje i dekoncentruje palaczy. Często zastąpić je ma guma do żucia lub e – papierosy.

Elektroniczny papieros

Czy elektroniczny papieros jest zdrowy?

Coraz popularniejszym sposobem na rzucenie palenia jest stosowanie elektronicznych papierosów. Przypominają tradycyjne papierosy, mimo to zawartość w nich nikotyny jest o wiele niższa. Nie ma w nich toksyn i innych szkodliwych substancji. Dzięki niej można w stopniowy sposób, powoli, pozbyć się nałogu. Nie powoduje to szoku dla organizmu. Jest to małe urządzenie, które pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeden wkład starcza na naprawdę długo. Jest to wydatek jednorazowy. Można kupić te o owocowym smaku. Dzięki e – papierosowi skończymy z nieprzyjemnym zapachem w mieszkaniu. Są one bezpieczne. Można je palić nawet przy dzieciach, ponieważ nie zachodzi tutaj efekt biernego palenia. Elektroniczny papieros posiada wiele plusów, które pozwolą nam skutecznie rzucić palenie.

Jedna myśl na temat “Czy palenie jest niemodne?

  • 26 września 2019 o 16:25
    Permalink

    Oczywiście, że jest niemodne. Teraz to jest bardzo passe!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *