Czy baterie kuchenne z wyciąganą wylewką to dobra inwestycja?

Tak, jak kuchnia jest sercem każdego domu, tak zlew to miejsce dowodzenia w tej kuchni. Dlatego ważne jest, aby był w każdym calu funkcjonalny. Funkcjonalność zlewu można zwiększyć, wyposażając go w odpowiednią baterię, taką jak np. bateria z wyciąganą wylewką. Zalety tego rozwiązania poznasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Wyciągana wylewka – co to takiego?

Baterie kuchenne nie mają zbyt skomplikowanej budowy. Najczęściej składają się z głowicy, uchwytu z mieszaczem (w przypadku baterii z jedną dźwignią), korpusu i wylewki. Standardowe baterie do zlewów posiadają wylewkę sztywną lub obrotową.

Baterie z wyciąganą wylewką na pierwszy rzut oka przypominają standardowe modele. Różnią się jednak od nich, ponieważ ich głowica z natryskiem osadzona jest na elastycznym wężu, który schowany jest wewnątrz wylewki. W razie potrzeby możesz wysunąć wylewkę, na przykład podczas zmywania, a po skończonej pracy schować wąż z powrotem wewnątrz korpusu baterii.

Zalety baterii z wyciąganą wylewką

Baterie do kuchni z wyciąganą wylewką posiadają wiele zalet. Niewątpliwie największą z nich jest to, że tego typu wylewka ułatwia wiele codziennych czynności w kuchni. Wysuwając wylewkę, bez problemu sięgniesz w każdy zakamarek zlewu, żeby dobrze go umyć, napełnisz woda dowolne naczynie – nie wstawiając go nawet do komory zlewozmywaka, a także wygodniej i dokładniej opłuczesz warzywa i owoce.

Inna z zalet, którą należy wymienić, jest uniwersalność baterii z wyciąganą wylewką. Prawdą jest, że baterie te swoją karierę zaczynały w kuchniach gastronomicznych. Z czasem coraz częściej pojawiały się w gospodarstwach domowych, jednak kojarzono je głównie z dużymi kuchniami, gdzie królowały spore dwukomorowe zlewozmywaki.

Tymczasem ich uniwersalność sprawia, że świetnie dopasowują się zarówno do dużych dwukomorowych zlewów, jak i tych mniejszych – półtora- ,czy jednokomorowych zlewozmywaków. Natomiast bogaty wybór względem stylów, materiałów i kolorystyki sprawia, że bez problemu znajdziesz baterię odpowiadającą Twoim oczekiwaniom. Dostępne wzory możesz na przykład zobaczyć tu: https://comitor.pl.

Główną wadą baterii jest ich wysoka cena, jednak warto pamiętać, że przekłada się ona na jakość. Wybierając baterię z wyciąganą wylewką, możemy mieć pewność, że kupujemy produkt na lata.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu baterii z wyciąganą wylewką?

Wiadomo, że wybrana bateria nie powinna odbiegać stylistycznie od całości aranżacji panującej w kuchni. Jednak sama estetyka nie powinna być jedynym kryterium przy wyborze odpowiedniej baterii. Należy również zwrócić uwagę na to, że większość tego typu baterii, to baterie z wylewką w kształcie tzw. gęsiej szyi, co oznacza, że są dosyć wysokie. Jeśli więc nad Twoim zlewozmywakiem jest ograniczona przestrzeń, (np. przez wiszącą nad zlewem szafkę) dokładnie zmierz wysokość wybranej baterii.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest zasięg wylewki. Elastyczny wąż zamontowany w baterii może mieć różne długości, od kilkunastu centymetrów do ok. jednego metra. Przed zakupem zastanów się jaka długość będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *