Czemu najlepsze śluby organizuje się w Krakowie?

Każdej parze marzy się ślubna ceremonia w przepięknej, romantycznej scenerii. Idealnym miejscem do zorganizowania tego wydarzenia jest Kraków. Poniżej opowiem o kilku cechach, które sprawiają, że jest to idealne miejsce do przeżycia tego najważniejszego dnia w życiu.

Bajkowa atmosfera

Niejeden fotograf powie, że Kraków to jedyne miasto, gdzie średniowieczna zabudowa pięknie łączy się z nowoczesnością. Odwiedzając to miasto od pierwszego rogu możemy podziwiać przepiękne kamienice czy pałace. Chodząc po Starym Rynku czy krakowskim Kazimierzu możemy poczuć się jak w innej epoce. Dlatego są to idealne scenerie, gdzie fotograf ślubny może dać z siebie wszystko. Z pewnością zdjęcia z takich miejsc sprawią, że przeglądając fotografie za kilka lat, będziemy miło wspominać dzień ślubu. Atmosfera i piękne widoki zapadną w pamięć nie tylko nam, ale wszystkim zaproszonym na ceremonię.

Mnogość miejsc i kościołów

Ten, kto kiedykolwiek odwiedził chociaż jeden kościół w Krakowie wie, że ich wnętrza kryją w sobie wiele arcydzieł. Zwolennicy przepięknych malowideł ściennych i barokowych dekoracji będą się tam czuli jak w niebie. Jednak wybór kościoła to nie jedyny powód, aby wybrać Kraków na miejsce ślubu. Kolejnym atutem jest ilość restauracji oraz lokali, gdzie możemy wyprawić wesele. Cały Kraków jest wręcz zagłębiem dobrej, małopolskiej kuchni, dlatego o lokal z przepysznym menu nie jest tam trudno. Dodatkowo, aby podkreślić wyjątkowość momentu jakim jest ślub możemy zamienić tradycyjną limuzynę na dorożkę konną, których w Krakowie jest naprawdę wiele. Z pewnością fotografia ślubna w powozie będzie najpiękniejszą pamiątką na długie lata.

Piękne budowle

Kraków słynie z przepięknych budowli. Najbardziej charakterystyczne dla tego miasta są Bazylika Mariacka oraz Zamek Królewski na Wawelu. Fotografia z takim tłem na pewno będzie udana. Kraków posiada most zakochanych – Kładkę Ojca Bernatka, gdzie nowożeńcy mogą zawiesić kłódkę, a uwiecznienie tego na zdjęciu na pewno będzie warte późniejszego oglądania.

Sesja ślubna pary młodej

Plener

W Krakowie nie brakuje też pięknych krajobrazów. Młodzi mogą wybrać się na plener do pięknych krakowskich parków, takich jak: Henryka Jordana, Lotników Polskich czy Bednarskiego. Warte odwiedzenia są takie miejsca jak: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Las Wolski. Z pewnością w takim plenerze nie zabraknie wielu romantycznych fotografii.

Kraków jako miasto o średniowiecznej jak i nowożytnej zabudowie perfekcyjnie wpasowuje się w tematykę ślubną. W końcu wtedy panna młoda może się poczuć jak prawdziwa księżniczka. A otoczenie zamkowych murów czy przepięknych sukiennic dodatkowo podkreśli wyjątkowość dnia ślubu.

Jedna myśl na temat “Czemu najlepsze śluby organizuje się w Krakowie?

  • 19 lipca 2020 o 20:43
    Permalink

    Przypadkiem tutaj trafiłam i…się rozmarzyłam. Miałam ślub właśnie w Krakowie. Tak się zakochałam w tym mieście, że z mężem już tutaj zostaliśmy 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *