Cudowne leki na wszystko

Dziesiątki, a nawet setki lat temu wiele chorób leczono naturalnymi sposobami. Stosowanie różnego rodzaju ziół czy innych roślin było popularną praktyką wśród znachorów i wiejskich lekarzy. Jednak w obecnych czasach jest to uznawane za archaiczne, ale też mało skuteczne. A to wszystko przez penicylinę i wszechobecny paracetamol.

Niepokonany paracetamol

Każdy z nas doświadczył chociaż raz cudownego działania zwykłego paracetamolu. Obecnie znajduje się on w większości leków dostępnych w aptekach np. w Fervex. Stosujemy go na prawie wszystkie codzienne dolegliwości. Nie jest mu straszny ból stawów, mięśni, głowy czy nawet zęba. W przemyśle farmaceutycznym jest często łączony z innymi składnikami, aby wzmocnić jego działanie. Jednak nie tylko dlatego łączy się go np. z kofeiną czy witaminą C. Przede wszystkim ma to na celu lepsze leczenie w przypadku gorączki czy nawet zwykłego przeziębienia. Jedną z jego zalet jest też możliwość stosowania u prawie każdego. Dzieci, mężczyźni, kobiety – wszystkie te grupy mogą stosować paracetamol. Jednym wyjątkiem są osoby, które są na niego uczulone lub mają inne medyczne przeciwwskazania.

Pionierska penicylina

Kiedy Aleksander Fleming odkrył penicylinę nie był świadomy, że za kilkadziesiąt lat będzie on stosowany w większości antybiotyków. Stosowane w razie poważniejszych chorób antybiotyki na samym początku ich istnienia były opierane właśnie na penicylinie. Przeciwdziałała ona rozwijaniu się bakterii, wirusów czy grzybów przez co świetnie działała na wszelkiego rodzaju zakażenia. Wiele rodzajów penicyliny tylko rozszerza zakres jej stosowania. Wielkie koncerny farmaceutyczne stosują penicylinę w wielu lekach o silnym antybakteryjnym czy antywirusowym działaniu. Dzięki tak łatwym dostępie możemy być spokojni przechodząc wiele chorób, które jeszcze 100 lat temu pozbawiły by nas życia.

Te dwie substancje czynią nasze życie o wiele łatwiejsze i spokojniejsze. Używane w setkach leków o różnym zastosowaniu, pozwalają nam na ominięcie przeróżnych chorób. Od anginy przez grupę kończąc na chorobie dnia poprzedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *