Bezcenna pielęgnacja skóry

Już dziś wiadomo, że najważniejsza jest pielęgnacja skóry, a dobre nawyki zaczynają się już w dzieciństwie. Medycyna estetyczna ma swoich zagorzałych wielbicieli jak i przeciwników. Rozpatrując różne zabiegi, które mamy w ofertach wielu gabinetów urody, warto zdecydować się na zabiegi, które nie tylko zapewnią naszej skórze lepszy wygląd ale przede wszystkim będą bezpieczne i zdrowie dla niej. Jakie zabiegi i z czym się wiążą możemy spotkać? Na co się zdecydować? Jaka jest skuteczność zabiegów estetycznych?

Botox i regeneracja

Toksyna botulinowa to substancja, która jest wykorzystywana powszechnie w centrach medycyny estetycznej. Mimo, iż jest to toksyna, jak sama nazwa wskazuje, jej regenerujące właściwości odkryto jeszcze w XIX wieku. Botox ma działanie liftingujące i wypełniające. Jad kiełbasiany, który jest aplikowany pod skórę działa na nią wnikając w bruzdy i zmarszczki, redukując je. Efekt utrzymuje się od 3 do 8 miesięcy w zależności od stosowanej terapii.

Kwas hialuronowy

Innym zabiegiem również działającym na zmarszczki są zabiegi z kwasem – najczęściej jest to kwas hialuronowy. Popularne kwasy działają na naszą skórę nawilżając ją, zwiększając napięcie i elastyczność. Kwasy stosuję się także jako świetna metoda na powiększenie ust, zabieg, coraz częściej stosowany wśród kobiet. Preparat z kwasów nakłada się na znieczuloną skórę. Zabiegi z użyciem kwasu stosuje się m.in na zmarszczki wokół oczu, modelowanie konturu twarzy, wypełnianie zmarszczek mimicznych. Efekty tzw. Kwasów utrzymują się do 18 miesięcy.

Masaż i endermologia

Cellulit to wróg każdej kobiety. Bez względu na wiek, pochodzenie, rasę, uciążliwie dolegliwości związane ze skórką pomarańczową dotykają każdą kobietę. Jedną z metod walki z cellulitem jest masaż. Masaż to uniwersalny lek na wiele dolegliwości bólowych i nie tylko. Masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami to tylko niektóre wymienione rodzaje masażu, jakie możemy spotkać w ofercie centrum medycyny estetycznej. Endermologia natomiast to już ukierunkowany zabieg, zwany także metodą próżniową, wynalezioną przez L.VGuitay’a. Endermologia to mechaniczny masaż, który wykorzystuje głowicę wyposażoną w dwie rolki, pracujące niezależnie od siebie. Oprócz tego głowica posiada także ssawki, które przyciągają fałd skóry i w zależności od indywidualnych preferencji, dopasowuje się wartość podciśnienia działającego na skórę.

Mezoterapia

Jeszcze innym, równie popularnym zabiegiem jest mezoterapia, działająca głównie na skórę szyi – poprawia jej wygląd, elastyczność, rozjaśnią skórę i przy tym jest całkowicie nieinwazyjna. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych pod skórę. Zapewnia długotrwałe efekty a nie jest bolesna.

Wśród tysiąca zabiegów medycyny estetycznej warto wybrać te najmniej inwazyjne by cieszyć się zdrową skórą jak najdłużej.

Jedna myśl na temat “Bezcenna pielęgnacja skóry

  • 3 września 2020 o 15:51
    Permalink

    Nie stosuję tych zabiegów, jednak po przeczytaniu artykułu zastanowię się na te mało inwazyjne zabiegi. Jestem ciekawa rezultatów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *