Bezcenna pielęgnacja skóry

Już dziś wiadomo, że najważniejsza jest pielęgnacja skóry, a dobre nawyki zaczynają się już w dzieciństwie. Medycyna estetyczna ma swoich zagorzałych wielbicieli jak i przeciwników. Rozpatrując różne zabiegi, które mamy w ofertach wielu gabinetów urody, warto zdecydować się na zabiegi, które nie tylko zapewnią naszej skórze lepszy wygląd ale przede wszystkim będą bezpieczne i zdrowie dla niej. Jakie zabiegi i z czym się wiążą możemy spotkać? Na co się zdecydować? Jaka jest skuteczność zabiegów estetycznych?

Botox i regeneracja

Toksyna botulinowa to substancja, która jest wykorzystywana powszechnie w centrach medycyny estetycznej. Mimo, iż jest to toksyna, jak sama nazwa wskazuje, jej regenerujące właściwości odkryto jeszcze w XIX wieku. Botox ma działanie liftingujące i wypełniające. Jad kiełbasiany, który jest aplikowany pod skórę działa na nią wnikając w bruzdy i zmarszczki, redukując je. Efekt utrzymuje się od 3 do 8 miesięcy w zależności od stosowanej terapii.

Kwas hialuronowy

Innym zabiegiem również działającym na zmarszczki są zabiegi z kwasem – najczęściej jest to kwas hialuronowy. Popularne kwasy działają na naszą skórę nawilżając ją, zwiększając napięcie i elastyczność. Kwasy stosuje się także jako świetną metodę na powiększenie ust, zabieg, coraz częściej stosowany wśród kobiet. Preparat z kwasów nakłada się na znieczuloną skórę. Zabiegi z użyciem kwasu stosuje się m.in na zmarszczki wokół oczu, modelowanie konturu twarzy, wypełnianie zmarszczek mimicznych. Efekty tzw. Kwasów utrzymują się do 18 miesięcy.

Masaż i endermologia

Cellulit to wróg każdej kobiety. Bez względu na wiek, pochodzenie, rasę, uciążliwie dolegliwości związane ze skórką pomarańczową dotykają każdą kobietę. Jedną z metod walki z cellulitem jest masaż. Masaż to uniwersalny lek na wiele dolegliwości bólowych i nie tylko. Masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami to tylko niektóre wymienione rodzaje masażu, jakie możemy spotkać w ofercie centrum medycyny estetycznej. Endermologia natomiast to już ukierunkowany zabieg, zwany także metodą próżniową, wynalezioną przez L.VGuitay’a. Endermologia to mechaniczny masaż, który wykorzystuje głowicę wyposażoną w dwie rolki, pracujące niezależnie od siebie. Oprócz tego głowica posiada także ssawki, które przyciągają fałd skóry i w zależności od indywidualnych preferencji, dopasowuje się wartość podciśnienia działającego na skórę.

Mężczyzna w trakcie zabiegu kosmetycznego

Mezoterapia

Jeszcze innym, równie popularnym zabiegiem jest mezoterapia, działająca głównie na skórę szyi – poprawia jej wygląd, elastyczność, rozjaśnia skórę i przy tym jest całkowicie nieinwazyjna. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych pod skórę. Zapewnia długotrwałe efekty a nie jest bolesna.

Wśród tysiąca zabiegów medycyny estetycznej warto wybrać te najmniej inwazyjne by cieszyć się zdrową skórą jak najdłużej.

Jedna myśl na temat “Bezcenna pielęgnacja skóry

  • 3 września 2020 o 15:51
    Permalink

    Nie stosuję tych zabiegów, jednak po przeczytaniu artykułu zastanowię się na te mało inwazyjne zabiegi. Jestem ciekawa rezultatów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *