Angielski biznesowy coraz częściej wymagany w miejscu pracy

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest dla wszystkich tak naturalna jak mówienie po polsku. Większość z nas uczy się angielskiego już od najmłodszych lat w szkole czy na dodatkowych zajęciach. Niestety często jest tak, że mimo kilkuletniej nauki języka, nie jesteśmy w stanie posługiwać się nim płynnie w warunkach zawodowych. Wynika to oczywiście z faktu, iż na co dzień nie używamy słówek czy zwrotów biznesowych, finansowych. Co zatem zrobić, żeby podnieść swoje szanse na rozmowie kwalifikacyjnej i radzić sobie w wykonywaniu służbowych obowiązków? Zapraszam do dalszej lektury.

Jaką metodę nauki angielskiego biznesowego wybrać?

Możliwości jest wiele. Istnieje wiele kursów specjalizujących się w business english w szkołach językowych czy kursów angielskiego online. Każda z wybranych opcji ma swoje plusy i minusy i dla jednej osoby będzie skutecznym narzędziem do nauki angielskiego biznesowego, a dla innych niekoniecznie. Jak wybrać najlepszą dla siebie opcję? Na początek warto zastanowić się ile czasu możemy poświęcić na naukę. Mamy napięty harmonogram i wygospodarowanie dodatkowego czasu na nowe obowiązki może być trudne. Druga kwestia to zadanie sobie pytania, czy lepiej uczymy się w grupie na zajęciach, czy samodzielnie przed komputerem. Dla osób, które potrafią utrzymać dyscyplinę i same zachęcać się do nauki najlepszym rozwiązaniem będzie zatem kurs języka angielskiego online. Natomiast dla osób, które muszą być mobilizowane z zewnątrz, lepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły językowej na angielski biznesowy.

Rozmowa biznesowa po angielsku

Nieco więcej o angielskim biznesowym

Ostatnio bardzo modnym sposobem nauki jest korzystanie z platform e-learningowych. Jest wiele firm, które oferują takie usługi w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i metodologiczne. Flagowym produktem firm bywa koncepcja game-learningu, która opiera się na nauce przez zabawę. Zainteresowanych odsyłam do wyszukiwarki Google i życzę przyjemnej i owocnej nauki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *